استفاده از كاشی های نانویی آنتی باكتریال محققان كشور در ۱۰ بیمارستان كشور

استفاده از كاشی های نانویی آنتی باكتریال محققان كشور در ۱۰ بیمارستان كشور

دكتر میوه: كاشی های آنتی باكتریال تولیدشده از جانب محققان كشور در ۱۰ بیمارستان و مركز درمان استفاده شد كه به قول آنها در صورت نصب این كاشی ها در اتاق های CCU، ICU و اتاق های تمیز، بازگشت سرمایه حاصل از كاهش مصرف مواد ضد عفونی ۲۷ روزه خواهد بود.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، از ابتدای سال جاری تابحال ۶ مركز درمانی و بیمارستانی چون بیمارستان های "طالقانی" ایلام، "صدتخت خوابی" نیروی دریایی بندرعباس، مركز جراحی محدود دكتر "تیزرو"ی ارومیه، بیمارستان "۹۶ تخت خوابی باغ ملك اهواز"، بیمارستان "گلستان" اهواز و بیمارستان "كُنارك" سیستان و بلوچستان از كاشی های آنتی باكتریال محققان كشور بهره برده اند. قبل از این هم كاشی های آنتی باكتریال در چندین بیمارستان در تهران و كرج نصب شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود.
بیمارستان رسول اكرم، بیمارستان گلستان تهران، بیمارستان شهید مدنی كرج و بیمارستان شهید باهنر كرج همچون مراكز درمانی هستند كه از این كاشی ها بهره برده اند.
مهندس علی سید معصومی، از محققان این طرح با اشاره به اینكه پس از این بیمارستان ها به دنبال توسعه بازار در بخش های دیگر نظیر هتل ها، آشپزخانه های صنعتی و سرویس های بهداشتی عمومی هستیم، تصریح كرد: متاسفانه هنوز این فناوری برای بیشتر سازمان ها شناخته شده نیست و ما در تلاش هستیم تا این فناوری را به خوبی معرفی و مزیت های آنرا برای مخاطب تشریح نماییم. از آنجایی كه این كاشی ها آنتی باكتریال هستند، دیگر نیازی به استفاده از مواد ضد عفونی كننده نیست.
معصومی افزود: باتوجه به عملكرد این فناوری، به دنبال صادرات آن هستیم و رایزنی با چند شركت در عمان و تركیه برای عقد قرارداد را شروع كرده ایم. البته ما تنها به این فناوری محدود نخواهیم شد و هم اكنون بخش تحقیق و توسعه شركت ما تحقیق در زمینه توسعه این فناوری و افزودن خاصیت ضدجرم به كاشی ها را در دستور كار قرار داده است. این خصوصیت با آب گریز بودن متمایز است، به صورتی كه استفاده از آن مانع از تولید جرم روی سطح كاشی می گردد.
وی با تاكید بر اینكه نمونه خارجی این محصول با استفاده از پرتوهای فرابنفش عمل می كنند، افزود: به گونه ای كه در تاریكی مطلق، كارایی آنتی باكتریالی ندارد و این درحالی است كه آزمون های انجام شده بر روی كاشی های آنتی باكتریال تولید شده در كشور نشان داد این كاشی ها در تاریكی مطلق هم قابلیت آنتی باكتریالی دارند و به پرتوهای فرابنفش نیاز ندارند.
به قول وی بررسی های انجام شده نشان داده است در صورت استفاده از این كاشی های آنتی باكتریال در اتاق عمل، بازگشت سرمایه حاصل از كاهش مصرف مواد ضدعفونی كننده، ۴۰ روز بوده و در صورتیكه این كاشی های آنتی باكتریال در اتاق های CCU، ICU و اتاق های تمیز استفاده شود، بازگشت سرمایه ۲۷ روزه خواهد بود.1397/08/14
13:03:10
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: باكتری , بهداشت , بیمار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است