در نشست خبری كمیته بهداشت و درمان اربعین مطرح شد، 2،

از سرانجام اورژانس ریلی پایتخت تا درخواستی اورژانسی از شهرداری تهران

از سرانجام اورژانس ریلی پایتخت تا درخواستی اورژانسی از شهرداری تهران

دكتر میوه: سرپرست سازمان اورژانس كشور، توسعه اورژانس هوایی در تهران را نیازمند كمك شهرداری دانست و اظهار داشت: پایگاه اورژانس هوایی تهران در حال توسعه است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر پیرحسین كولیوند در ادامه نشست خبری اعلام اقدامات كمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی كه در خبرگزاری ایسنا برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره احداث خدمات ریلی اورژانس كشور، اظهار داشت: برای توسعه اورژانس اقداماتی انجم می دهیم و بر همین مبنا می بینیم كه هم اكنون زمان رسیدن اورژانس بر سر بالین بیمار كاهش یافته و بالگردهای اورژانس باز افزایش یافته اند. همین طور دو خدمت جدی را در قالب برنامه مدیریت سكته های قلبی و مغزی نمایش می دهیم.
تفاهم برای به خدمت گرفتن 30 واگن اورژانس ریلیوی اضافه كرد: در حوزه خدمات ریلی باز دو ماه قبل با رئیس شركت راه آهن تفاهم نامه ای را نوشتیم و قرار شد آنها 30 واگن اورژانس ریلی در اختیارمان قرار دهند. علاوه بر این بتوانیم خدمات ریلی را از نظر كمك های اولیه آموزش دهیم.
انتقال مصدومان با مترووی اضافه كرد: با متروی تهران و سازمان پدافند غیر عامل باز به توافق رسیده ایم كه برای برخی بیمارستان ها كه مركز تروما محسوب می شوند، بتوانیم از ظرفیت مترو استفاده كنیم؛ چونكه بیمارستان های ما وسط شهر قرار دارند و طبق برنامه ریزی ها مقرر است تونل بزنیم تا بتوانیم از این طریق مصدومان را منتقل نماییم.
اورژانس هوایی تهران نیازمند مساعدت شهرداریكولیوند اشاره كرد: توسعه اورژانس هوایی در تهران باز نیازمند كمك شهرداری است كه البته آقای افشانی در این زمینه كمك زیادی كردند و پایگاه اورژانس هوایی تهران در حال توسعه است. البته این اقدامات نه فقط برای بحران بلكه در زمان عادی باز به كار می آید.
ابلاغ آیین نامه جدید آمبولانس های خصوصی؛ بزودیوی در پاسخ به سوالی درباره آمبولانس های خصوصی باز اظهار داشت: از عملكرد آمبولانس های خصوصی راضی نیستم و بر همین مبنا آئین نامه جدیدی را آماده و تعرفه های آمبولانس های خصوصی را هم اصلاح كرده ایم و پس از ابلاغ آن نظارت هایمان بر این آمبولانس ها شدیدتر میگردد. از مردم باز دعوت می نماییم كه بعنوان ناظر افتخاری در حوزه آمبولانس های خصوصی به ما كمك كنند.
كولیوند در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه در صورت تمایل بیمار امكان انتقال او به بیمارستان خصوصی توسط آمبولانس وجود دارد؟، اظهار داشت: اگر بیمار اورژانسی باشد، موظفیم او را به آغازین مركز درمانی شامل خصوصی، دولتی، نظامی و غیره برسانیم؛ چونكه حیات بیمار مهم می باشد، اما اگر اورژانسی نباشد، مكلفیم او را به مراكز درمانی دولتی همان منطقه ببریم؛ مگر اینكه بیمار در بیمارستان دیگری در همان منطقه پرونده داشته باشد. در عین حال، در حال راه اندازی سیستمی هستیم كه هم انتقال بین بیمارستان ها را انجام دهد و هم از ظرفیت بخش خصوصی به صورت خرید خدمت در این حوزه استفاده نمائیم.1397/08/22
18:27:33
5.0 / 5
4434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است