نامه دو مقام ارشد سازمان نظام پزشكی؛

سازمان ملل به تحریم های دارویی آمریكا مقابل ایران واكنش نشان دهد

سازمان ملل به تحریم های دارویی آمریكا مقابل ایران واكنش نشان دهد

دكتر میوه: رئیس كل سازمان نظام پزشكی و رئیس شورای عالی نظام پزشكی، در نامه ای خطاب به دبیركل سازمان ملل متحد خواهان لغو تحریم های آمریكا برای تامین دارو و تجهیزات پزشكی مقابل ایران شدند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، ایرج فاضل رئیس كل سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران و محمدرضا ظفرقندی رئیس شورای عالی نظام پزشكی كشور، در نامه ای به «آنتونیوگوترش» دبیركل سازمان ملل متحد، عنوان داشتند: بعنوان مدیران ارشد سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران، مفتخریم تا آن مقام محترم را در مورد اثرات زیان آور تحریم های اقتصادی غیر قانونی و یكجانبه ایالات متحده آمریكا به دنبال خروج آن كشور از برنامه جامع اقدام مشترك در ۸ مِه ۲۰۱۸، بر حوزه سلامت ایران آگاه سازیم. همانگونه كه مستحضر هستید، دسترسی به خدمات پزشكی، جزء اساسی حق سلامتی است كه در زمره حق های بنیادین بشری است و همه افراد باید از آن بهره مند شوند. بدین سبب تمامی كشورها ملزم به محترم شمردن و صیانت از این حق و كوشش برای تحقق آن برای همه افراد هستند. علاوه بر این تمامی كشورها می بایست از احداث هر گونه محدودیت در دسترسی افراد به خدمات درمانی و سلامت اجتناب ورزند. تحریم های اقتصادی غیر قانونی ایالات متحده و محدود شدن تجارت بین المللی، به صورت جدی بر قابلیت ما برای دسترسی به خدمات بهداشت و درمان، دارو و ملزومات پزشكی تأثیر گذاشته است.
بدین منظور بر آنیم تا توجه آن مقام محترم را به مشكلات جدی پیش رو در حوزه بهداشت و درمان مردم ایران كه در نتیجه اعمال تحریم ها حادث می شود، جلب نماییم و بر لزوم چاره ای فوری و بشر دوستانه در جهت برون رفت از این وضعیت تاكید ورزیم. عالی جناب ما منتظر دریافت پاسخ آن مقام محترم، در آغازین فرصت ممكن و اتخاذ تدابیر لازم جهت حل این مشكل و جلوگیری از وخامت اوضاع در آینده هستیم.

1397/08/30
15:09:09
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تجهیزات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است