وزیر بهداشت: تمام پس گردنی ها را این روزها به دولتی ها می زنند

وزیر بهداشت: تمام پس گردنی ها را این روزها به دولتی ها می زنند

دكتر میوه: وزیر بهداشت اظهار داشت: این روزها تمام پس گردنی ها را به دولتی ها می زنند و دولت شبیه بچه زن بابا شده است و به دیگران هیچ دردی وارد نمی گردد.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا سیدحسن قاضی زاده هاشمی در شورای اداری شهرستان تربت جام كه عصر روز گذشته در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهاركرد: در دوره های گذشته نظیر سال های ۹۰ و ۹۱ باز در تحریم بوده ایم و هنرهایمان برای دور زدن تحریم ها را در آن دوره بهره برده ایم و طی این مدت دشمنان با جاسوس هایشان این راهكارها را شناسایی كرده اند و باید راه های جدیدی بیابیم و این مسئله بدون هزینه هم نخواهد بود.

وی اشاره كرد: مدیریت كردن كشور طی ماه ها و سال آینده خیلی مشكل است و چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا از آمریكا می ترسد و اروپا در مقابل آمریكا اصلا عددی نیست. چین به این بزرگی می گوید ابتدا رییس جمهورمان از ترامپ خل و چل باید اجازه بگیرد تا بتوانیم با ایران همكاری نماییم. ظرفیت اقتصادی هیچ كشوری در دنیا نمی تواند با آمریكا برابری كند و همین طور در منطقه هم با رذل ترین انسان ها امروز درگیر هستیم.

قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: دولت و تمام نظام درگیر یك جنگ اقتصادی می باشد و اگر كسی بگوید هیچ آسیبی نمی بینیم دروغ می گوید. مگر میگردد در جنگ و دعوا انسان بلا نبیند؟ اما باید تدبیر نماییم كه این بلا ها به حداقل برسد و بهانه باز دست آنها ندهیم بدین سبب ما درگیر یك جنگ هستیم و اگر به روی خودمان نمی آوریم، علت دیگری دارد و نمی خواهیم دشمن شاد شود.

وی با اشاره به مشكلات حوزه سلامت كشور اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه در جلسه عنوان شد، كمبود رادیولوژیست در شهرستان تایباد بود كه این مشكل به سبب این است كه ما سالانه حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰نفر رادیولوژیست تربیت می نماییم. نزدیك به ۴۰۰ الی۵۰۰ شهر داریم كه نیازمند متخصص خانم هستند و حتی كمتر از نصف تربیت شدگان خانم هستند. شهرستان ها می توانند تا زمان رفع مشكل یك پرستار، ماما و یا متخصص زنان را آموزش دهند تا مشكلاتشان برطرف شود.

قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: یكی از اشكالات درمانی این منطقه پراكندگی شبكه درمان شهرها است. دانشكده علوم پزشكی شهرستان تربت جام مستقل اما باخرز زیر نظر مشهد است و باید با تدبیر مسئولان این مشكلات رفع گردد. بیمارستان صالح آباد باز تا سال آینده تكمیل خواهد شد. درباره بیمارستان تایباد اگر مشكل زمین وجود دارد، توسط ما حل نمی گردد و به فرماندار و نماینده مربوط میگردد اما در ارتباط با بقیه مسائل بهداشت و درمان همكاری كامل خواهیم داشت. مسئولان مربوطه در انتخاب زمین دقت كنند كه زمین را كیلومترها خارج از شهر همانند فریمان انتخاب نكنند تا مردم برای رفتن به بیمارستان با مشكل مواجه نشوند.

وی در ادامهگفت: متاسفانه در آن دوره این انتخاب اشتباه توسط مسئولان شهرستانی یا نماینده یا امام جمعه یا فرماندار صورت گرفته است. البته احیانا تقصیر فرماندار بوده چونكه این روزها تمام پس گردنی ها را به دولتی ها می زنند و دولت عین بچه زن بابا شده است و به دیگران هیچ دردی، وارد نمی گردد.

قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: البته باید توجه داشت درباره برخی مشكلات پیشرفت های بسیاری نسبت به گذشته داشته ایم. بعنوان مثال یكی از اشكالات امروز ما كمبود پزشك متخصص زن رادیولوژیست است اما در گذشته در شهرستان محل سكونت ما تا انتهای دوره دبستانم تنها یك پزشك در فریمان داشتیم. امروز در بازدید از بیمارستان سجادیه تربت جام شاهد این هستیم كه پزشك فوق تخصص اطفال وجود دارد كه عمل های سنگین هم صورت می گیرد. چهل سال از انقلاب می گذرد و اتفاقات خوبی افتاده است و باید خدا را شكر كرد البته خرابكاری هایی هم داشته ایم، دركنار دستاوردهای انقلاب باید خرابكاری ها را هم بگوییم تا عبرت و پیشگیری شود و دیگر تكرار نشود.

وی درانتها اظهار داشت: پیامبر اكرم مظهر رحمت و خلق نیكو بوده اند و هیچ وقت به سبب زور شمشیر و بازو شهره نشدند بلكه به سبب راستگویی و امانت داری دل ها را به خودشان جذب كردند. جمهوری اسلامی باز راه موفقیتش غیر از طریق پیامبر نیست و با زبان و اخلاق نیك می تواند به مسیر افتخار آمیز خودش ادامه دهد. اگر اخلاق را از جمهوری اسلامی بگیرم در قرن ۲۱دیگر چیزی برای عرضه نداریم. اگر خدای ناكرده در جامعه ما دروغ، فریب كاری، مردم آزاری، تهمت، غیبت، دست اندازی به بیت المال و... رفتارِ غالب شود، دیگر صرفا یك پوسته از اسلام و جمهوری اسلامی را داریم. سپس قرن ها فرصت شده تا طلایه دار یك جامعه اسلامی باشیم و باید رفتارمان شبیه به آن چیزی باشد كه بزرگان مكتبمان از ما انتظار داشتند.1397/09/04
17:26:37
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است