وزیر بهداشت عنوان كرد:

اجازه نمی دهیم با جان مردم بازی شود، دو مشكل صنعت دارویی كشور

اجازه نمی دهیم با جان مردم بازی شود، دو مشكل صنعت دارویی كشور

دكتر میوه: وزیر بهداشت با عنوان این مطلب كه اجازه نمی دهیم به اسم پشتیبانی از تولید داخل با جان مردم بازی شود، اظهار داشت: هم اكنون صنعت داروسازی كشور با دو مشكل نقدینگی و تعیین قیمت دارو مواجه می باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، سید حسن هاشمی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از بزرگترین كارخانه تولید داروهای ضد سرطان در استان البرز با اظهار تأسف از اظهارات رئیس جمهور آمریكا تاكید كرد: مایه تأسف است كه این قبیل جملات سخیف از زبان كسانی كه قدرت مادی بالایی در دنیا دارند خارج می شود، گفته میگردد و تأسف مضاعف از سكوت نهادهای بین المللی است كه در قبال این قبیل اظهارات، هیچ واكنشی نشان نمی دهند.
وی با اشاره به اینكه همه می دانند اظهارات ترامپ مقابل ایران دروغ است، اشاره كرد: متأسفانه نهادهای بین المللی در قبال افرادی كه بین پول و انسانیت، پول را انتخاب می كنند، یك واكنش سرد نشان داده است و ما عمیقاً از این قبیل رفتارهای نهادهای بین المللی كه دستاویز پول و قدرت شده اند، متأسفیم.
وزیر بهداشت با اشاره به شرایط كنونی ایران در جهان گفت: ما افتخار می نماییم امروز كسانی هستند كه در داخل كشور با تلاش خود به هموطنانشان كمك می كنند.
هاشمی با اشاره به اینكه مطلب كه ثروت و دارایی همیشه مذموم نیست، اشاره كرد: ثروت مشروع كه مالیات آنرا می دهند، بسیار پسندیده است.
وی با تاكید بر اینكه هیچ راهی برای تغییر وضعیت خودمان وجود ندارد مگر اینكه روی پای خودمان بایستیم، افزود: یكی از بیزینس های موفق كه نمونه آنرا در كشورهای آلمان و سوئیس دیده ایم، بیزینس های فامیلی است و خوشحالم از اینكه امروز این كارخانه تولید دارو توسط یك خانواده اداره میگردد.
وزیر بهداشت در ادامه به وضعیت صنعت دارو اشاره نمود و اضافه كرد: من از اینكه برخی دست اندركار تولید دارو فقط سراغ داروهای پرسود می روند، خیلی خوشحال نیستم و از رئیس سازمان غذا و دارو تقاضا می كنم در هنگام دادن مجوزها و حمایت ها از شركت های دارویی بیشتر از كسانی حمایت كنند كه فقط به سود دارو فكر نمی كنند و دنبال تنوع دارویی در تولیدات خودشان هستند.
هاشمی همین طور خطاب به نمایندگان مجلس گفت: در آستانه تهیه لایحه بودجه ۹۸ درخواست می كنم به مشكلات صنعت دارو فكر كنند چونكه شركت هایی هستند كه ۱۲ ماه طلب خودرا هنوز دریافت نكرده اند.
وی با اشاره به نوسانات قیمت ارز، اشاره كرد: بروز این وضعیت در صنعت دارو سبب شده تهیه بعضی از مواد با چندین برابر افزایش قیمت صورت گیرد و همین مسئله مشكلات زیادی برای تولید كنندگان دارو به دنبال داشته است.
وزیر بهداشت تاكید كرد: من زمانی می توانم به دارویی اجازه ورود ندهم كه خودم باز مشابه ایرانی آنرا استفاده كنم و تا جایی اجازه داریم صنعت دارو را به لحاظ تعیین قیمت كنترل نماییم كه این صنعت، بلا نبیند.
هاشمی در عین حال با عنوان این مطلب كه اجازه نمی دهیم به اسم پشتیبانی از تولید داخل با جان مردم بازی شود، افزود: اشكال اساسی در تعیین قیمت دارو این است كه خریدار اصلی دارو، دولت بوده و فكر می كنند هرچه این دارو را ارزان تر بخرد بهتر است و از این رو قیمت واقعی را نمی بیند كه البته این كلاف سردرگمی است كه از سالهای پیش تابحال گرفتار آن بوده ایم.
وی با بیان اینكه صنعت دارویی كشور با دو مشكل نقدینگی و تعیین قیمت دارو مواجه می باشد، اضافه كرد: مردم از من انتظار دارند كه بهترین دارو و تجهیزات پزشكی را در اختیار آنها قرار دهم و البته در وهله دوم به جیب خودشان نگاه می كنند كه من با چه قیمتی نیازهای دارویی و تجهیزات پزشكی آنها را در اختیارشان قرار می دهم.

1397/09/05
20:49:08
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تجهیزات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است