۲۷ مورد مبتلا شدن به فلج اطفال در سال ۲۰۱۸

۲۷ مورد مبتلا شدن به فلج اطفال در سال ۲۰۱۸

به گزارش دكتر میوه سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: شیوع بیماری فلج اطفال باید بعنوان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی طبقه بندی شود.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، طبق اعلام این سازمان درحالیكه پیشرفت هایی در جهت ریشه كن كردن بیماری فلج اطفال حاصل شده اما این پیشرفت ها بی ثبات بوده است.

جدیدترین آمارهای انتشار یافته توسط این سازمان نشان می دهد: تابحال امسال میلادی (۲۰۱۸)، ۲۷ مورد مبتلا شدن به فلج اطفال گزارش شده كه تمامی این موارد در دو كشور پاكستان و افغانستان بوده اند. این رقم نسبت به سال قبل بالاتر بوده و لزوم دارد دولت ها در جهت ریشه كن ساختن این بیماری بیشترین تلاش را داشته باشند.

ویروس فلج اطفال به سیستم عصبی صدمه می زند و در مدت چند ساعت باعث معلولیت غیرقابل بازگشت می گردد. این بیماری در بین كودكان بویژه در شرایط غیر بهداشتی در مناطق جنگ زده، كمپ های اسكان پناهندگان و مناطقی كه دسترسی به خدمات مراقبتی محدود است به سرعت توسعه پیدا می كند.

این بیماری با استفاده از واكسیناسیون قابل پیشگیری است اما لازم است میزان پوشش واكسیناسیون بسیار بالا باشد و هرگونه اهمال به ویروس اجازه می دهد تا به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش ژاپن تودی، برنامه جهانی ریشه كنی فلج اطفال از سال ۱۹۸۸ شروع شد كه هدف آن آخر دادن به شیوع این بیماری تا سال ۲۰۰۰ بوده است. درحالیكه از زمان آغاز اجرایی شدن این برنامه، در موارد جهانی مبتلا شدن به فلج اطفال كاهش ۹۹ درصدی مشاهده شده مقابله با یك درصد از موارد فلج اطفال از آنچه انتظار می رفت پیچیده تر است.
1397/09/11
15:07:35
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است