سازمانی كه با نام فوتی ها بیشتر معروف شده!

سازمانی كه با نام فوتی ها بیشتر معروف شده!

دكتر میوه: مدیركل پزشكی قانونی مازندران از پیشرفت 65 درصدی مركز سم شناسی شمال كشور در این استان آگاهی داد و اظهار داشت: احداث و اجرای طرح پزشك خانواده در مازندران تمایل پزشكان را برای ورود به پزشكی قانونی كمتر كرده است.


علی عباسی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پزشكی قانونی از ارگان های تخصصی كشور محسوب شده اما جذب نیرو در آن بسیار كم است، اظهار نمود: پزشك نقش مهم و اساسی را در نظام پزشكی قانونی ایفا می كند اما احداث و اجرای طرح پزشك خانواده در مازندران تمایل پزشكان را برای ورود به پزشكی قانونی كمتر كرده است.
وی با اشاره به اینكه نداشتن پزشك معضل اصلی در پزشكی قانونی می باشد و برای رفع آن به كمك دولت نیازمندیم، اشاره كرد: خیلی از مراكز پزشكی قانونی در مازندران با یك پزشك اداره میگردد و این امر مشكلات متعددی را در نظام اداری به وجود آورده است.
مدیركل پزشكی قانونی مازندران با اشاره به اینكه تحقیق و پژوهش لطمه های اجتماعی یكی از وظایف پزشكی قانونی می باشد، اشاره كرد: متاسفانه به سبب كمبود نیرو نتوانستیم در این فضا باز وارد شویم اما تلاش می نماییم با ارسال پیام و خبر موارد هشداری مانند مسمومیت با قرص برنج، غرق شدگی ها و نزاع خانوادگی، مردم و خانواده ها از آگاهی اولیه برخوردار باشند.
عباسی با اشاره به اینكه پزشكی قانونی با شكایات مردم سر و كار داشته و بازگشت كنندگان از مصدومان، لطمه دیدگان و یا فوتی خانواده ها هستند، بیان كرد: كاركنان پزشكی قانونی با بخش ناراحت كننده زندگی مردم سر و كار دارند، به این دلیل برای تحكیم و حفظ بنیاد خانواده كاركنان پزشكی قانونی مبادرت به برگزاری گردهمایی كاركنان این سازمان در مازندران شد.
وی با اشاره به اینكه ۹۵ درصد مراجعات این سازمان مردمی است، اضافه كرد: سازمان پزشكی قانونی بیشتر با نام فوتی در جامعه شناخته شده است در صورتی كه ۵ درصد آن فوتی است و مابقی به مراجعات مردمی بر می گردد.
مدیركل پزشكی قانونی مازندران با اشاره به اینكه برای توسعه و پیشرفت این سازمان با عنایت به كمبودهایی كه در مازندران داریم، مبادرت به ساخت چند پروژه همچون ساختمان اداری بابل، رامسر و نور شده است، اظهار داشت: پروژه ملی سازمان پزشكی قانونی مازندران ساخت مركز پزشكی آزمایشگاهی در اتوبان ساری - قائمشهر است كه ۶۵ درصد از بخش های تخصصی آن به اتمام رسید و بعنوان مركز سم شناسی شمال كشور می تواند به استان های سمنان، گیلان و گلستان خدمات برساند.1397/09/25
14:23:27
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: آزمایش , پزشك , پژوهش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است