معاون وزارت بهداشت اعلام كرد

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران

دكتر میوه: معاون درمان وزارت بهداشت از كاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب های ملی سلامت آگاهی داد.دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، از انتشار جداول حساب های ملی سلامت سال ۱۳۹۵ اطلاع داد و اظهار داشت: طبق این جداولی كه به تازگی بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفته است، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب خانوارها در این حوزه ادامه پیدا كرده و به رقم ۳۵.۶۶ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینكه این جداول وضعیت حساب های ملی سلامت را طی ۱۶ سال متوالی یعنی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵، بر روی درگاه ملی آمار منتشر نموده اند، اضافه كرد: این جدول كل مخارج انجام شده برای سلامت مردم را در كشور نشان می دهند و بر مبنای دستور سازمان بهداشت جهانی تهیه شده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت همینطور اظهار داشت: نموداری در این جداول وجود دارد كه نشان داده است سهم پرداخت از جیب خانوارها از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ و پس از فراز و نشیب های بسیار به ۳۵.۶۶ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

جان بابایی تصریح كرد: بر این اساس طی ۱۶ سال سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت، ۲۱.۳۱ درصد كاهش یافته است. در مقابل سهم پرداخت های دیگران یعنی دولت و شركت ها ۱۸.۵۴ درصد افزایش یافته است. در عین حال سهم پرداخت های غیرمستقیم خانوارها هم ۲.۷۸ درصد افزایش یافته است.
1397/10/11
13:54:23
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است