آگهی سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع سرخك

آگهی سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع سرخك

دكتر میوه: سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به گسترش بیماری سرخك در جهان آگهی داده و اعلام نموده كه تلاش هایش برای پیشگیری از اشاعه این بیماری با مشكل روبه رو شده است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، این سازمان می گوید كه موارد ابتلاء به سرخك در جهان ۵۰ درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری رویترز در گزارشی دراین باره آورده است كه این سازمان اعلام نموده كه آمار اولیه نشان دهنده روند نگران كننده موارد ابتلاء به سرخك در كشورهای مختلف همچون كشورهای مرفه است و این در حالیست كه در كشورهای مرفه معمولاً نرخ واكسیناسیون از لحاظ تاریخی بالا بوده است.
"كاترین ابراین"، مدیر ایمن سازی سازمان جهانی بهداشت گفته است: آمار نشان دهنده افزایش شدید موارد ابتلاء به سرخك است و ما چنین روندی را در همه مناطق دنیا می بینیم.
طبق آمار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۸ میلادی سرخك جان ۱۳۶ هزار نفر را گرفت. این بیماری یكی از چهار بیماری كشنده در دوران كودكی در جهان به حساب می آید.
سرخك یك بیماری ویروسیِ بسیار مسری است كه همچون نشانه های آن تب شدید و بثورات پوستی (دانه های سرخ) است و حتی امكان دارد به كوری، مننژیت و عفونت ریه منجر شود.
سرخك بیماری واگیردار است و در موارد حاد می تواند خطرناك باشد اما بگفته سازمان جهانی بهداشت، واكسیناسیون می تواند مانع از ابتلاء به آن شود.
تا سال ۲۰۱۶ موارد ابتلاء به سرخك در جهان رو به كاهش بود اما از سال ۲۰۱۷ روند ابتلاء به این بیماری افزایش داشته است.
سازمان جهانی بهداشت می گوید شیوع این بیماری در اوكراین، ماداگاسكار، كنگو، چاد و سیرالئون یكی از دلیلهای افزایش موارد ابتلاء به سرخك بوده است.
این سازمان می گوید در كشورهای فقیر، عدم دسترسی به واكسن یكی از دلیلهای افزایش موارد ابتلاء به سرخك است اما در كشورهای اروپایی، رواج اطلاعات غلط یكی از دلیلهای آن به حساب می آید.
به گزارش بی بی سی، اخبار منفی در مورد خطرات واكسیناسیون برای سلامت، عمدتاً از یك مقاله بی اعتبار سرچشمه گرفته كه نشر آن در سراسر جهان منجر به خودداری بعضی از والدین از ایمن سازی كودكان شده است.
در سال های اخیر یك گروه كم شناخته فعالان ضد واكسیناسیون ملقب به جنبش "ضد واكسن" با استناد به خطرات ادعا شده، افراد را به خودداری از واكسینه كردن متقاعد كرده اما پزشكان و نهادهای پزشكی، اعتبار این ادعاها را زیر سوال برده و آنرا رد كرده اند.1397/11/26
15:35:29
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است