ارتباط قندخون با خطر شكستگی در دیابت نوع یك

ارتباط قندخون با خطر شكستگی در دیابت نوع یك

به گزارش دكتر میوه گروهی از پزشكان در بررسی های خود مشاهده نمودند كه قند خون با خطر شكستگی در مبتلایان به دیابت نوع یك مرتبط می باشد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است در مبتلایان به دیابت نوع یك، احتمال شكستگی استخوان در مواقعی كه میانگین قند خون به میزان بسیار خطرناكی بالاست، بیشتر می شود.
در این بررسی اطلاعات پزشكی بیشتر از ۴۷ هزار بیمار مبتلا به دیابت همچون ۳۳۲۹ بیمار مبتلا به دیابت نوع یك مورد مطالعه قرار گرفت. دیابت نوع یك كمتر متداول می باشد و افراد معمولاً در دوران كودكی و سنین پایین و به علت عدم تولید انسولین در پانكراس به آن مبتلا می شوند. همینطور دیگر شركت كنندگان به دیابت نوع دو مبتلا بودند كه به چاقی و افزایش سن مرتبط می باشد. بیماری كه بر اثر آن بدن قادر به استفاده صحیح از انسولین یا تولید كافی آن به منظور تبدیل قند خون به انرژی نیست.
بیماری تمامی این افراد در فاصله سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ در انگلیس تشخیص داده شد. در مدت زمان انجام مطالعه ۶۷۲ نفر از مبتلایان به دیابت نوع یك و هم ۸۸۵۹ نفر از مبتلایان به دیابت نوع دو به شكستگی استخوان گرفتار شدند.
در این مطالعه مشخص شد در مبتلایان به دیابت نوع یك، خطر شكستگی استخوان در مواقعی كه میانگین قند خون به میزان بسیار خطرناكی بالا بوده نسبت به مواقعی كه میزان قند خون كمتر بوده حدود ۳۹ درصد بیشتر می شود.
به گزارش ژاپن تودی، به قول متخصصان با این وجود افزایش سطح قند خون در مبتلایان به دیابت نوع دو تأثیری بر افزایش ریسك شكستگی استخوان ندارد.1397/11/28
15:54:42
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است