اقدام وزارت بهداشت برای ترویج زایمان بدون درد

اقدام وزارت بهداشت برای ترویج زایمان بدون درد

به گزارش دكتر میوه مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره اقدامات وزارت بهداشت برای ترویج زایمان های طبیعی مانند زایمان بدون درد توضیح داد.دكتر حامد بركاتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت برای ترویج زایمان های بدون درد، اظهار داشت: باید توجه كرد كه زایمان هایی مانند زایمان بدون درد، زایمان فیزیولوژیك، زایمان در آب و… همه شاخه های مختلف زایمان طبیعی هستند. حال وزارت بهداشت اقدامات بسیار زیادی را در حوزه ترویج زایمان طبیعی انجام داده و توفیقات نسبی هم در این زمینه به دست آمده است.

وی با اشاره به ایجاد بیمارستان های دوست دار مادر و دوست دار كودك در جهت بهبود شرایط زایمان طبیعی، اضافه كرد: در حوزه بیمارستان های دوست دار مادر و دوست دار كودك دستورالعمل هایمان را بروز كرده ایم و با عنایت به اینكه خدمات استانداردتری در این بیمارستان ها عرضه می شود كه بر مبنای استانداردهای سازمان جهانی بهداشت و یونیسف، تعیین شده اند، وزارت بهداشت تلاش می كند تا این بیمارستان ها را تقویت كند. در این بیمارستان ها سعی شده است تا در مورد روش های زایمان بی درد و آمادگی برای زایمان آموزش هایی عرضه شود.

بركاتی با اشاره به اینكه بیمارستان های دوست دار كودك و دوست دار مادر دو مبحث جدا هستند، هرچند كه در گستره یك بیمارستان قرار دارند، اظهار نمود: در این بیمارستان ها ۱۰ خدمت مجزا عرضه می شود. بعنوان مثال بحث عرضه آموزش به هر دو گروه عرضه دهنده خدمت و گیرنده خدمت وجود دارد. از طرفی ساختار فیزیكی و محیط عرضه خدمت در آنها متفاوت می باشد. بعنوان مثال در بیمارستان های دوست دار كودك، مادر و نوزاد با هم در یك اتاق هستند. از طرفی این بیمارستان ها در موعدهای مشخص مورد غربالگری قرار می گیرند و وضعیت مادران هم در این بیمارستان ها تا مدتی پس از تولد نوزاد ادامه دارد.
1398/01/23
13:35:46
5.0 / 5
4840
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است