هر محصولی كه بدون سم و كود كشت شود، ارگانیك نیست

هر محصولی كه بدون سم و كود كشت شود، ارگانیك نیست

دكتر میوه: مدیركل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: هر محصولی كه در زمین بدون سم و كود، كشت می شود، لزوما ارگانیك نیست و به جهت اینكه یك محصول، ارگانیك قلمداد شود، زمین كشاورزی باید حداقل پنج سال دارای شرایط خاص باشد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر وحید مفید در مورد محصولات ارگانیك اظهار نمود: برداشت غلطی در این مورد وجود دارد كه مردم تصور می كنند هر محصولی كه یك كشاروز برای كشت آن از سم یا كود شیمیایی برای یك سال زراعی استفاده نكرده باشد، ارگانیك است.
وی اضافه كرد: بر طبق استانداردهای جهانی، برخی مواد نباید در محصولات ارگانیك وجود داشته باشد، همین طور برای عدم استفاده از این مواد در محصولات كشاورزی، فرآیندهای حداقل 5 تا 7 ساله تعریف شده است. بدین سبب زمین های كشاورزی كه ادعا می شود محصولات ارگانیك دارند، باید در طول بازه های زمانی مشخص از كود و سموم استفاده نكرده باشند.
مدیركل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه برای ایجاد شرایط تولید محصولات ارگانیك واقعی به برنامه هدفدار نیاز است، عنوان كرد: در محصول ارگانیك باید باقیمانده موادی كه برای سلامت مضر است، در حداقل باشد و این مورد در یك دوره مشخص شده تكرار شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مفید اشاره كرد: توانایی ما در بازرسی محدود است، بدین سبب نیاز به حمایت بین بخشی و همكاری مردم در این زمینه بوده و اطلاع رسانی در زمینه محصولات ارگانیك و تغذیه سالم نقش آموزش و پروش، صدا و سیما و دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.
منبع:

1398/02/08
22:27:47
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: آموزش , تولید , دانش , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است