مرگ ۲ برابری مادران آبستن در آمریكا نسبت به كشورهای توسعه یافته

مرگ ۲ برابری مادران آبستن در آمریكا نسبت به كشورهای توسعه یافته

به گزارش دكتر میوه مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا (CDC) اعلام نمود كه زنان آبستن در ایالات متحده تا یك سال بعد از وضع حمل هم در معرض خطر مرگ و میر هستند و علت آن عموما مشكلات قلبی است كه قابل پیشگیری می باشند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، آمریكا با آمار دو برابریِ میزان مرگ و میر مادران و نوزادان در مقایسه با هر كشور مشابه دیگر خود، در بین كشورهای توسعه یافته خطرناك ترین كشور برای زایمان به حساب می آید.
داده های جدید مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا نشان داده است سالانه ۷۰۰ زن به علت مشكلات حاملگی در این كشور جان خویش را از دست می دهند كه یك سوم آنها در طول بارداری، یك سوم به هنگام یا بلافاصله بعد از زایمان و یك سوم دیگر تا یك سال بعد از زایمان جان خویش را از دست می دهند.
اما متخصصان می گویند اغلب این موارد به خصوص ۳۴ درصد ناشی از بیماری های قلبی و ۱۲.۵ درصد ناشی از عفونت های قابل پیشگیری است.
این گزارش بعد از دستورالعمل های جدید ACOG (كالج متخصص زنان و زایمان) كه نسبت به تبعیض های نژادی و نژادپرستی آشكار اخطار داد و اعلام نمود كه زنان سیاه پوست بیشتر از زنان سفیدپوست احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی در دوران حاملگی را دارند، انتشار یافته است. افزایش میزان مرگ و میر مادران آبستن به علت افزایش بیماری های قلبی-عروقی در دوره حاملگی است و علیرغم این كه خیلی از این موارد قابل پیشگیری است اما فرصت های زیادی برای شناسایی عوامل خطر پیش از حاملگی وجود نداشته و اغلب در تشخیص علایم در دوران حاملگی و بعد از زایمان بخصوص در زنان سیاه پوست تاخیر وجود دارد.
گزارش اخیر مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا مواردی همچون مرگ یك زن در دوران حاملگی یا طی یك سال بعد از آخر حاملگی به علت عوارض بارداری، زنجیره ای از حوادث به وجود آمده توسط حاملگی یا تشدید شرایط غیر در رابطه با اثرات فیزیولوژیكی حاملگی را جزو مرگ و میرهای مربوط به حاملگی برشمرده است.
بنابر نوشته دیلی میل، رابرت ردفیلد، مدیر مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا (CDC) با بیان این كه اطمینان از مراقبت های كافی برای مادران در دوران حاملگی و بعد از زایمان باید از اولویت های كشور باشد، تصریح كرد: باآنكه اغلب حاملگی ها با موفقیت انجام می شود، من از جامعه بهداشت عمومی درخواست دارم آگاهی ها را در مورد علایم عوارض جدی حاملگی و نیاز در مورد مراقبت های پیشگیرانه كه می تواند زندگی های بسیاری را نجات دهد، بالا برند.1398/02/23
14:50:01
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است