رییس سازمان غذا و دارو توضیح داد

علت كمبود برخی داروهای خارجی، وضعیت تامین پانسمان بیماران ای بی

علت كمبود برخی داروهای خارجی، وضعیت تامین پانسمان بیماران ای بی

دكتر میوه: رئیس سازمان غذا و دارو درباره سیاست وزارت بهداشت بر پشتیبانی از داروهای تولید داخل و همین طور چگونگی تامین پانسمان بیماران پروانه ای توضیح داد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر مهدی پیرصالحی در نشست خبری وزارت بهداشت، درباره وضعیت واردات دارو و چرایی كمبود برخی داروهای خارجی، اظهار داشت: در امتداد فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور وزیر بهداشت در خصوص ممانعت از واردات داروهای مشابه تولید داخل، از سال قبل جلوگیری از واردات داروهای دارای مشابه تولید داخل شروع شده و كم كم اثر آنرا می بینیم. بدین سان به تدریج كمبود داروهای خارجی مشابه داخل زیاد می شود. اما تاكید می كنم كه این مساله بعنوان كمبود حساب نمی شود؛ چونكه سیاست وزارت بهداشت در جهت پشتیبانی از تولید داخل است. مردم نیز مطمئن باشند كه داروهای تولید داخل موجود هستند و كمبودی ندارند.
وی در ادامه درباره اخباری در خصوص كمبود پانسمان بیماران پروانه ای، اظهار داشت: هم اكنون پانسمان بیماران "ای بی" برای حدود یك ماه از منبع سوئدی موجود است؛ اما بیشتر از یك سال است كه شركت سوئدی فروشی به ما ندارد و پانسمان ها از منابع دیگر تامین می شوند.
رییس سازمان غذا و دارو اشاره كرد: در مجموع برندهای دیگر پانسمان بیماران "ای بی" وجود دارند و خواهشمان آن است كه خانه "ای بی" در این زمینه همكاری كنند. تاكید بر روی یك برند خاص آن هم در شرایط تحریم، می تواند بیماران را گرفتار مشكل كند. در عین حال تاكید می كنم كه همین برند سوئدی هم تا یك ماه آینده موجودی اش تامین است.
منبع:

1398/03/12
15:52:10
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است