واكنش وزارت بهداشت به ادعای لیدا كاوه پیوند قلب در خانه ممكن نیست

واكنش وزارت بهداشت به ادعای لیدا كاوه پیوند قلب در خانه ممكن نیست

دكتر میوه: به دنبال انتشار اظهاراتی از ˮلیدا كاوهˮ درباره علت دزدیده شدنش برای پیوند قلبش به فردی دیگر، رئیس مركز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، ضمن گلایه از رسانه هایی كه این اظهارات را منتشر نموده اند، اظهار داشت: انجام كار حساسی چون پیوند عضو در خانه از نظر علمی به هیچ عنوان امكان پذیر نیست.دكتر مهدی شادنوش در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به خبری كه درباره اظهارات لیدا كاوه در خصوص دزدیده شدنش توسط گروهی برای پیوند قلبش به فردی دیگر، انتشار یافته است، اظهار داشت: در امور حرفه ای دنیا، قوانین خاص كار حرفه ای وجود دارد و قسمتی از این قوانین به اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی یك فرد در كار حرفه ای خودش بازمی گردد.

وی اضافه كرد: من نمی توانم از این هموطن كه هم اكنون لطمه دیده بابت این اظهارات گلایه ای داشته باشم، برای اینكه نمی دانم در چه شرایط روحی و تعادل گفتاری این مطلب را عنوان كرده، اما از آن رسانه ای كه این نقل قول را در حوزه حساس "پیوند عضو" مطرح كرده و به شكل گسترده چنین حرف نپخته و خامی را كه با یك نگاه اجمالی می توان به عدم صحتش پی برد، منتشر نموده است، گلایه دارم. در این روزهای پركاری كه به سبب وجود فهرست های انتظار طولانی در حوزه پیوند، ما به دنبال اعتمادسازی و فرهنگ سازی در حوزه اهدای عضو و انجام امر پر افتخار پیوند در كشور هستیم، طرح و انتشار چنین خبر نپخته ای جای تعجب دارد.

شادنوش با اشاره به اینكه انجام پیوند عضو در خانه از نظر علمی به هیچ عنوان امكان پذیر نیست، اشاره كرد: ما بعنوان وزارت بهداشت و به نمایندگی از دولت و حاكمیت همه توان مان را بسیج كرده ایم تا بتوانیم امكان انتقال عضو را از استانی به استان دیگر فراهم نماییم و با وجود همه زیرساخت هایمان، با مشكلات بسیار مختلفی در این عرصه مواجهیم. حال چگونه امكان دارد در یك خانه، عملی به این پیچیدگی صورت گیرد؟.

وی همین طور اظهار داشت: امیدوارم رسانه ای كه این خبر را منتشر نموده است، هرچه سریع تر به مسئولیت حرفه ای خود عمل كرده و انتشار چنین خبر اشتباهی را جبران كند.

گفتنی است؛ اظهاراتی درباره علت دزدیده شدن لیدا كاوه در بعضی رسانه ها و شبكه های اجتماعی به نقل از خود وی انتشار یافته كه در این اظهارات گفته است: « قصد داشتند قلب مرا به شخص دیگری پیوند دهند. در همان خانه آزمایشات لازم در ارتباط با پیوند قلب از من گرفتند. اما پس از چند روز عنوان كردند كه قلب من به درد پیوند به شخصی كه مد نظرشان بود نمی خورد.»
1398/04/10
20:10:39
5.0 / 5
4860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است