سكته خاموش شایع ترین خطر بعد از جراحی در میانسالان

سكته خاموش شایع ترین خطر بعد از جراحی در میانسالان

دكتر میوه: نتایج یك مطالعه نشان داده است سكته های خاموش در افراد مسن شایع ترین خطر بعد از عمل جراحی هستند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، بررسی انجام شده در كانادا حاكیست سكته های خاموش در افراد مسنی كه سابقه جراحی داشته اند شایع است و امكان دارد خطر زوال ذهنی را در مدت یك سال تا دو برابر افزایش دهد.
درحالیكه سكته مغزی با علائمی از قبیل احساس ضعف در دست ها یا مشكلات گفتاری خودرا نشان داده است سكته خاموش تنها بوسیله اسكن مغزی قابل تشخیص می باشد.
در این بررسی جدید بیشتر از ۱۱۰۰ شركت كننده میانسال از آمریكای شمالی، جنوبی، آسیا، نیوزیلند و اروپا حضور داشتند كه تحت عمل جراحی غیر از ناحیه قلب قرار گرفته و در مدت ۹ روز پس از آنان اسكن مغزی گرفته شد. از هر ۱۴ نفر یك بیمار گرفتار سكته خاموش بوده كه نشان داده است سالانه سه میلیون میانسال در جهان بعد از انجام جراحی گرفتار سكته خاموش می شوند.
به گزارش هلث دی نیوز، پژوهشگران كانادایی اعتقاد دارند كه سكته های خاموش در افراد ۶۵ ساله و بالاتر كه جراحی داشته اند شایع تر است. همین طور آنان این بیماران را برای مدت یك سال بعد از انجام عمل جراحی تحت كنترل قرار داده و مشاهده نمودند افرادی كه گرفتار سكته خاموش شده اند نسبت به دیگران بیشتر در معرض زوال ذهنی بوده اند.
منبع:

1398/06/05
13:20:50
5.0 / 5
4797
تگهای خبر: بیمار , پژوهش , جراحی , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است