یك مقام مسئول:

14 هزار پرشك برای نصب كارتخوان ثبت نام كردند

14 هزار پرشك برای نصب كارتخوان ثبت نام كردند

به گزارش دكتر میوه مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: تا روز جمعه 14266 پزشك دستگاه كارت خوان خودرا در سامانه مالیاتی ثبت كردند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، علی رستم پور در گفت و گو با یك برنامه تلویزیونی، با اشاره به آخرین ثبت نام دستگاه كارت خوان پزشكان در سامانه سازمان امور مالیاتی گفت: تا روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۱۴ درصد از فراخوانی كه انجام شده بود، ثبت نام كردند و در دو روز باقیمانده یعنی پنج شنبه و جمعه آمار به ۲۱ درصد رسیده است هم اكنون ۱۴۲۶۶ پزشك دستگاه كارت خوان خودرا در سامانه مالیاتی ثبت كردند.
مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: این مساله باوجود همه فضا سازی هایی صورت گرفت كه ظرف مدت باقی مانده به صورتی عده ای مانع ثبت دستگاه كارتخوان پزشكان در سامانه مالیاتی بودند.
وی با اشاره به اینكه عده ای با فضاسازی دنبال تمكین نكردن پزشكان بودند، اظهار داشت: شبهاتی مانند اینكه چرا تبعیض شده و اول پزشكان باید این كار را انجام دهند و یا آن كه زیر ساخت این كار آماده نیست و دیگر مباحث در این راستا عنوان شد.
رستم پور با تاكید بر اینكه پروسه ثبت نام كارتخوان پزشكان هیچ وقت متوقف نمی شود، اشاره كرد: با این فرض كه امروز یك پزشك مجوز مطب و طبابت خودرا ستاندن می كند نیاز است تا سامانه باز باشد و اطلاعات مربوط به آن ثبت گردد. بدین سبب عملاً سامانه بسته نمی گردد. قرار بر این بود از اول مهرماه تمامی مراكز درمانی كه فراخوان شدند برای نصب و استفاده از كارتخوان مورد تأیید سازمان مالیاتی ثبت نام كنند. هم اكنون نیز این تكلیف سر جای خودش معتبر است.
وی افزود: در صورتیكه پزشكان از اول مهر تكلیف خود در قبال ثبت كارت خوان در سامانه مالیاتی را انجام ندهند مشمول تمامی تبعات قانونی می شوند چونكه به قانون تمكین نكردند و از اول نیز نمی خواستیم به این مساله ورود نماییم.
رستم پور با اشاره به اینكه عده ای اینگونه برداشت كردند با عنایت به باز بودن سامانه برای ثبت كارتخوان، سازمان مالیاتی از موضع خود عقب نشینی كرده است، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی و اجرا كه از اول مهر ماه تكلیف شده كماكان نیز همان تاریخ خواهد بود؛ بحث تمدید زمان مطرح نیست و سایت همواره باز است. مهم اجرا بوده كه از اول مهر عملیاتی می شود.
وی با اشاره به اینكه سازمان امور مالیاتی كار خودرا به سرعت و با تلاش مجدانه آغاز نموده است، گفت: تا اختتام روزهای پیش از اجرا اگر پزشكی ثبت نام كرد اهتمام می نماییم شناسه ثبت كارت خوان را ارائه می دهیم تا تكالیف قانونی از سمت سازمان مالیاتی اجرا شده باشد و از این به بعد، تكلیف برعهده پزشكان محترم است تا به آن عمل كنند.


منبع:

1398/06/17
17:24:08
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: پزشك , درمان , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است