درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

به گزارش دكتر میوه دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه داروهای زیستی ایرانی به دروازه های جهانی رسیده است، اظهار داشت: درمان بیماران دیگر كشورها با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفته است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی در نشست ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به رتبه نخست شركت های دانش بنیان زیستی در میان دیگر شركت ها، اظهار نمود: ۵۰ درصد درآمد شركت های دانش بنیان و ۶۰ درصد صادرات دانش بنیان كشور مربوط به حوزه زیست فناوری است. این مورد نشان داده است ایران در این عرصه رشد بسیار خوبی داشته است.

وی ادامه داد: ایران در حوزه بیوتكنولوژی به خصوص در زمینه پزشكی رشد خوبی دارد و به مرحله ای رسیدیم كه علاوه بر تامین نیازهای داخل، مبادرت به صادرات داروهای بیوتكنولوژی به خارج از كشور می نماییم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری، روسیه، عراق، سوریه، پاكستان، مالزی و تركیه را مهم ترین مشتری های داروهای زیستی ایرانی دانست و اظهار داشت: انتقال دانش بیوتكنولوژی این داروها به كشور آرژانتین هم در حال شكل گیری است.

قانعی همینطور خاطرنشان كرد: حداقل یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارزش تولیدات محصولات بیوتكنولوژی كشور است كه امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این رقم افزایش یابد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تصریح كرد: صنعت زیست فناوری صنعتی ارزش آفرین است و توجه به تمام زوایای آن راهگشای توسعه اقتصادی می باشد. به صورت مثال در این عرصه بخش های مختلفی چون جلبك، كشاورزی زیستی، سوخت های زیستی و غیره هم وجود دارد كه توسعه آنها می تواند به رونق اقتصادی در كشور منجر شود.
1398/06/21
20:31:30
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است