مصرف ویتامین D برای سلامت قلب مفید است؟

مصرف ویتامین D برای سلامت قلب مفید است؟

به گزارش دكتر میوه تاثیر ویتامین D بر سلامت استخوان ها تایید شده است اما آیا مصرف این ویتامین به سلامت قلب هم كمك می كند؟


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است ویتامین D در بهبود وضعیت كلی سلامت نقش حائز اهمیتی دارد اما مصرف مكمل های این ویتامین با هدف تقویت سلامت قلب بی تاثیر است.
باآنكه نقش ویتامین D در برخورداری از بافت استخوانی محكم شناخته شده و پایین بودن سطح آن در خون با افزایش احتمال سكته مغزی و قلبی مرتبط می باشد اما نتایج بررسی های اخیر نشان داده است كه مصرف مكمل های این ویتامین سلامت قلب را تقویت نمی كند.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: ابتدا تمایلات بسیاری برای مصرف ویتامین D و نقش درمانی آن در بیماری های قلبی عروقی وجود داشت كه بر مبنای اطلاعات مشاهده ای بوده است. این ارتباط بر این اساس بوده كه افراد فاقد میزان ویتامین D كافی در معرض خطراتی همچون حمله قلبی، سكته مغزی، نارسایی قلبی و حتی مرگ هستند. این ارتباط تایید شده است.
هرچند به قول محققان وجود رابطه به مفهوم علیت نیست.
به گزارش مدیكال اكسپرس، محققان آمریكایی در پاسخ به این پرسش كه به منظور برخورداری از سلامت قلب مطلوب لازم است میزان بیشتر از نیاز بدن به این ویتامین مصرف شود، اظهار داشتند: بر مبنای بررسی های موجود پاسخ این پرسش منفی است.1398/06/27
22:25:44
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است