نگرانی WHO از احتمال پنهان كردن موارد ابولا در تانزانیا

نگرانی WHO از احتمال پنهان كردن موارد ابولا در تانزانیا

دكتر میوه: بیماری ابولا قاره آفریقا را خصوصاً در میان سال های 2013 و 2016 میلادی گرفتار كرد و در زمان شیوع، منجر به كشته شدن هزاران نفر شد و الان در صورتیكه این بیماری با كمك سازمان های بین المللی تا حد زیادی فروكش كرده است، هنوز هم در بعضی از مناطقِ این قاره بعنوان یك معضل باقی مانده است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از همین رو نگرانی خودرا از احتمال پنهان كردن موارد ابولا در تانزانیا اعلام نموده است.
این سازمان بتازگی اطلاعیه ای منتشر و طی آن اعلام نموده است بوسیله گزارش های غیررسمی باخبر شده كه یك زن مشكوك به مبتلاشدن به این بیماری در "دارالسلام" جان باخته و افرادی كه با وی در تماس بوده اند، قرنطینه شده اند.
در این بیانیه اینطور آمده كه در ۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی سازمان جهانی بهداشت بوسیله روند نظارت منظم بر پایه رویدادها، بوسیله گزارش های غیررسمی در مورد مرگ یك بیمار مشكوك به مبتلاشدن به ویروس ابولا (EVD) در شهر دارالسلامِ تانزانیا آگاه شده است. گفته می شود افرادی كه با قربانی در تماس بوده اند بطور غیررسمی در سایت های مختلف كشور در قرنطینه به سر می برند.
تا به امروز جزئیات بالینی و نتایج تحقیقات همچون آزمایش های انجام شده برای تشخیص افتراقی این بیماران با سازمان جهانی بهداشت به اشتراك گذاشته نشده است.
عدم اطلاعات كافی دریافتی توسط این سازمان، نگرانی ها را به سبب عدم امكان "تدوین فرضیه در مورد علت احتمالی بیماری" برانگیخته است.
در تاریخ ۱۴ سپتامبر مقامات تانزانیا بطور رسمی به سازمان بهداشتی ملل متحد اطمینان دادند كه ابولا در این كشور وجود ندارد اما با این وجود به سوالات سازمان جهانی بهداشت در این ارتباط پاسخ نداده و از انجام آزمایش های بیشتر برای مشخص شدن این كه آیا تب هموراژیك كه تابحال ۲۰۰۰ نفر را در كنگو كشته است، در بین بیماران تانزانیا نیز وجود دارد یا خیر، خودداری كرده اند.
بنا بر این سازمان جهانی بهداشت یك تیم تحقیقاتی را جهت بررسی مرگ بیمار تانزانیایی در تاریخ ۱۲ سپتامبر اعزام كرده و اعلام نمود كه می خواهد نتایج را به كشورهای عضو اعلام كند.
بحران ابولا در كنگو در ماه مه میلادی با عنایت به شیوع این بیماری كشنده در سراسر كشور، توجه بین المللی را به خود جلب كرد.
بنا بر گزارش اسپوتنیك، بزرگ ترین مورد شیوع ابولا در غرب آفریقا تابحال منجر به كشته شدن بیشتر از ۱۱ هزار نفر در گینه، لیبریا و سیرالئون بین دسامبر ۲۰۱۳ و آوریل ۲۰۱۶ میلادی شده است.1398/07/04
20:43:49
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است