قیمت واكسن آنفلوآنزا، سفارش مهم سازمان غذا و دارو

قیمت واكسن آنفلوآنزا، سفارش مهم سازمان غذا و دارو

به گزارش دكتر میوه رئیس اداره بیولوژیك سازمان غذا و دارو ضمن اعلام قیمت واكسن آنفلوآنزای سه و چهار ظرفیتی امسال، اشاره كرد: حتما واكسن هایی را كه در بسته بندی های تكی در جعبه بوده و دارای برچسب اصالت هستند، تهیه كنید.دكتر علی واشقانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان بطور كلی گـروه هـای پرخطـر نیازمنـد دریافـت واكسـن فصلـی آنفلوانزا هستند، اظهار داشت: زنان باردار، افراد بالای ۶۰ سال، كاركنان بخش های بهداشت و درمان خصوصاً افرادی كه در تماس مستقیم با بیماران مبتلا به آنفلوانزا قرار دارند، مبتلایان به بیماری های مزمن ریوی و قلبی- عروقی، مبتلایان به بیمارهای مزمن كلیوی، كبدی، عصبی، خونی و اختلالات متابولیك، كودكان بین شش تا ۵۹ ماهه و... سفارش می شود كه واكسن آنفلوآنزا را تزریق كنند.

وی با اشاره به اینكه سـایر افـرادی كـه متقاضـی دریافـت واكسـن آنفلوانزا هستند، در صورتی كـه منعی برای دریافت واكسـن نداشـته باشـند، مـی توانند با مشورت پزشك واكسـن را تزریق كنند، اضافه كرد: كودكانی كه زیر شش ماه هستند و افرادی كه به واكسن آنفلوانزا یا تركیبات آن واكنش های شدید آلرژیك یا تهدید كننده حیات نشان داده اند، نباید واكسن آنفلوآنزا را تزریق كنند.

واشقانی افزود: واكسن های آنفلوآنزایی كه امسال در كشور موجودند به صورت سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی هستند كه با تشخیص و تجویز پزشك نوع این واكسن ها تعیین و مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو این واكسن ها واجد ویروس نوع A كه خطرناك ترین نوع ویروس آنفلوآنزاست و عامل بیشترین همه گیری بیماری آنفلوآنزا در دنیا بوده است، هستند و تفاوت نوع سه و چهار ظرفیتی آن، در نوع B ویروس می باشد كه نسبت به نوع A از خطر كمتری برخوردار می باشد.

وی با اشاره به اینكه مصرف یكی از واكسن های چهار ظرفیتی سال جاری در كودكان شش ماه تا سه سال مجاز نیست، اظهار داشت: البته واكسن چهار ظرفیتی دیگر و واكسن سه ظرفیتی شامل این محدودیت نیستند كه در این زمینه اطلاع رسانی لازم به معاونت غذا و دارو و همین طور معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور و داروخانه ها انجام شده و كادر درمان موظف به رعایت این موارد خواهند بود. برگه راهنما مصرف نیز همراه واكسن موجود است و سفارش می نماییم كه پیش از مصرف مورد مطالعه قرار گیرد.

واشقانی با اشاره به اینكه واكسن به صورت بسته بندی تكی در جعبه و به همراه برچسب اصالت تهیه می شود و واكسن های فاقد جعبه و برچسب اصالت مورد تائید نیستند، درباره قیمت واكسن آنفلوآنزا در سال جاری، اظهار داشت: واكسن چهارظرفیتی امسال با قیمت ۴۱ هزار ۵۰۰ تومان عرضه می شود و قیمت نوع سه ظرفیتی واكسن آنفلوآنزا ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان است.

منبع:

1398/07/05
19:28:58
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: آلرژی , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است