وزیر بهداشت:

400 خانه بهداشت عشایری در كشور راه اندازی می شود

400 خانه بهداشت عشایری در كشور راه اندازی می شود

دكتر میوه: ایسنا/گیلانوزیر بهداشت توجه و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مناطق كمتر برخوردار را از سیاست های مهم وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان كرد: ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در كشور راه اندازی خواهد شد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، سعید نمكی صبح پنجشنبه در نشست بررسی و تبادل نظر در مورد مسائل و مشكلات حوزه بهداشت و درمان كه در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اینكه وزارت بهداشت را با مجموعه ای از مشكلات تحویل گرفتم، اظهار نمود: این مجموعه را با مطالبات ۵ هزار میلیاردی بیمه سلامت و ۱۰هزار میلیاردی بیمه تامین اجتماعی تحویل گرفتم.
وزیر بهداشت، طرح بهداشت دهان و دندان را از نقصان های وزارت بهداشت خواند و اضافه كرد: این طرح امسال با حضور یك میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز اجرا می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح ملی كنترل فشار خون اظهار داشت: طرح ملی كنترل فشارخون از مواردی است كه در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به علت فشارخون بالا سالانه جان خویش را از دست می دهند.

تشكیل پرونده الكترونیك سلامت برای ۸۰ میلیون ایرانی
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در طرح ملی كنترل فشار خون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر سنجش فشار خون شدند، اضافه كرد: از این تعداد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید مبتلا شدن به فشار خون و ۱۰ میلیون فشار خون بالا به ثبت رسید.
وی به وجود سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۰۰ هزار مرگ مربوط به فشار خون است ازاین رو برای مردمی كردن نظام سلامت برنامه داریم.
نمكی، اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیك را یكی از گام های مهم وزارت بهداشت دانست و اضافه كرد: پرونده الكترونیك هم یكی دیگر از طرح های موفق وزارت بهداشت است و برپایه آمارها تا امروز برای ۸۰ میلیون ایرانی پرونده الكترونیك سلامت تشكیل شده است.

راه اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری
وی توجه و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مناطق كمتر برخوردار را از سیاست های مهم وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان كرد: ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در كشور راه اندازی خواهد شد.
نمكی افزود: تا زمانی كه وزیر بهداشت باشم، نخواهم گذاشت حقی از بیت المال برای پشتیبانی از بخش خصوصی از جیب بیت المال هزینه و همینطور نخواهم گذاشت از نظر كمبود منابع به بخش خصوصی اجحاف شود.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه اهل ویترین آرایی نیستم و همه مدیون خانواده های شهدا و ایثارگران هستیم و خدمتگزاری به این خانواده ها وظیفه ماست، اضافه كرد: مشكل بیمه خانواده شهدا را در سطح ملی پیگیری و حل خواهیم كرد.
نمكی با تاكید بر اینكه مشكلی در تامین داروهای اساسی نداریم، اظهار داشت: هیچ مركزی در این كشور نیست كه داروی اساسی نداشته باشد. امروز با وجود تمام مشكلات ارزی هیچ كارخانه داروسازی نیست كه تا سال آینده در تامین مواد اولیه خود گرفتار مشكل باشد.

بهره برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه رشت در دهه فجر سال آینده
وی با اشاره به اینكه تابلوی مناسبی از عملكرد در گیلان وجود ندارد، تصریح كرد: با مجموعه ای درهم تنیده از مشكل مواجه هستیم و باید برای حل مشكلات همه دست به دست هم دهیم.
وزیر بهداشت از بهره برداری بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه سایت لاكان اطلاع داد و اضافه كرد: پروژه مذكور در دهه فجر سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینكه پروژه هایی كه ۷۰درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشد تا سال آینده به بهره برداری خواهند رسید، خاطرنشان كرد: امروز روز نظارت و خرج كردن مبتنی بر شرایط خاص است و باید با سیاست و از پراكنده كاری دوری نماییم.1398/08/09
18:59:42
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , دانش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است