بیماری كشنده كه هر بار علائم خودرا تغییر می دهد

بیماری كشنده كه هر بار علائم خودرا تغییر می دهد

به گزارش دكتر میوه ایسنا/البرز معاون اجرایی و مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی البرز اظهار داشت: چند مورد مرگ مشكوك به خاطر مبتلاشدن به آنفلوآنزا در استان گزارش شده كه در صورت تائید اطلاع رسانی می شود.حجت الله براتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بهترین زمان برای تزریق واكسن آنفلوآنزا اواخر شهریور و نیمه اول مهرماه است ولی برای جلوگیری از احتمال شیوع این بیماری، هنوز هم برای تزریق واكسن این بیماری دیر نشده است.

وی با اشاره به اینكه آنفلوآنزا در هر دوره از شیوع ممكنست با علائم متفاوت از دوره قبل ظاهر شود، اضافه كرد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری مردم باید از خوددرمانی جلوگیری كرده و به محض اینكه علائم ظاهری این بیماری را در خود مشاهده نمودند باید به پزشك بازگشت كنند.

این مسئول افزود: ویروس آنفلوآنزا در هر دوره شیوع گرفتار تغییراتی می شود كه همین مورد موجب می شود بیماری شدیدتر از قبل بروز كند بنا بر این مردم اقدامات لازم برای پیش گیری از مبتلاشدن به این بیماری كه مهمترین آن رعایت آداب بهداشتی است را رعایت نمایند.

براتی با اشاره به اینكه امسال مرگی بر اثر مبتلاشدن به این بیماری در استان تایید نشده اظهار داشت: چند مورد مشكوك مرگ در اثر مبتلاشدن به آنفلوآنزا گزارش شده كه منتظر نتایج آزمایش ها هستیم و در صورت تائید اطلاع رسانی می شود.

معاون اجرایی و مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی البرز اظهار داشت: كادر درمانی دانشگاه علوم پزشكی البرز اقدامات لازم برای پیشگیری و مقابله با این بیماری را انجام می دهند تا عوارض ناشی از ابتلای شهروندان به این بیماری به پایین ترین میزان ممكن برسد.

منبع:

1398/09/10
20:46:04
5.0 / 5
4434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است