تاثیر استفاده شبانه از گوشی هوشمند بر افزایش قند خون

تاثیر استفاده شبانه از گوشی هوشمند بر افزایش قند خون

دكتر میوه: متخصصان آمریكایی در بررسی های خود تاكید نمودند كه استفاده از گوشیهای هوشمند قبل از زمان خواب می تواند سطح قند خون را افزایش دهد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، رژیم غذایی و انجام حركات ورزشی نقش مهمی در كنترل دیابت نوع دو بازی می كنند.
كارشناسان سلامت همواره تاكید كرده اند داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل در كنار حركات ورزشی به حفظ سطح قند خون كمك می نماید اما لازم است عدم استفاده از گوشیهای هوشمند قبل از زمان خواب نیز به این لیست اضافه شود.
به گفته متخصصان دیابت نوع دو موجب می شود كه بدن، كنترل میزان قند موجود در خون را از دست بدهد. استفاده از گوشیهای هوشمند یا تبلت یك ساعت قبل از خوابیدن در افزایش ناگهانی سطح قند خون نقش دارد.
این بررسی نشان میدهد افزایش ناگهانی قند خون به سبب قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی ناشی از تجهیزات الكترونیكی قبل از خوابیدن است. قرار گرفتن در معرض نور در شب نتایج جدی برای سلامتی به همراه دارد و این درحالیست كه برخی افراد تصور می كنند قرار گرفتن در معرض این نوع نور در بعضی شرایط بی خطر است.
به گزارش مدیكال دیلی، بگفته پژوهشگران آمریكایی ساعت طبیعی بدن برمبنای دوره زمانی ۲۴ ساعته عمل می كند. هرچند زمانیكه مغز هنگام شب در معرض نور قرار می گیرد ساعت زیستی بدن مختل شده و روند به خواب رفتن با مشكل روبرو می شود. همین طور شرایط فوق تغییراتی را در بدن به همراه دارد كه سبب بالا رفتن قند خون می شود.
منبع:

1398/09/12
14:32:50
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است