محققان كره جنوبی می گویند؛

دندان های تمیزتر به معنای قلب سالم تر

دندان های تمیزتر به معنای قلب سالم تر

دكتر میوه: مطالعه جدید نشان میدهد مسواك زدن دندان ها برای سلامت قلب مفید می باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، این مطالعه شامل بیشتر از ۱۶۱ هزار فرد بزرگسال اهل كره جنوبی در رده سنی ۴۰ تا ۷۹ سال بود كه هیچ نوع سابقه نارسایی قلبی یا اختلال تپش نامنظم قلب «فیبریلاسیون دهلیزی» را نداشتند.
بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴، شركت كنندگان تحت آزمایشات منظم پزشكی قرار گرفتند و از آنها در مورد طیف وسیعی از عادات سبك زندگی همچون مسواك زدن، سوال پرسیده شد.
در طول میانگین ۱۰.۵ سال پیگیری وضعیت این افراد ۳ درصد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی و ۴.۹ درصد مبتلا به نارسایی قلبی شدند.
محققان دریافتند افرادی كه سه بار یا بیشتر در روز دندان های شان را مسواك می زدند ۱۰ درصد كمتر با مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی و ۱۲ درصد كمتر با ریسك نارسایی قلبی در این مدت روبرو بودند.
محققان دانشگاه سئول كره جنوبی در این مطالعه به بررسی نحوه تاثیر مسواك زدن بر كاهش ریسك بیماری قلبی نپرداختند. اما مطالعات قبلی نشان داده اند كه بهداشت بد دهان و دندان منجر به ورود باكتری های به خون می شود كه سبب التهاب شده و احتمال بیماری قلبی را بیشتر می كند.


منبع:

1398/09/15
13:32:20
5.0 / 5
4721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است