مدیر كل ترانزیت سازمان راهداری به دكتر میوه خبر داد

فعال تر شدن قرنطینه انسانی در مرزهای كشور برای جلوگیری از كرونا

فعال تر شدن قرنطینه انسانی در مرزهای كشور برای جلوگیری از كرونا

به گزارش دكتر میوه مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در همه مرزهای جاده ای كشور قرنطینه های انسانی داریم كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در آن جا مستقر بوده و بیماری مسافران و همه افرادی كه از مرزها تردد می كند را رصد و معاینه می كند كه البته برای جلوگیری از شیوع بیماری كرونا این قرنطینه ها فعال تر و جدی تر شده است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع بیماری كرونا در چین كه تابحال تعدادی زیادی از شهروندان این كشور را مبتلا كرده و جان برخی را هم گرفته است، كشورهای بسیاری، مسافران از این كشور را در مرزها و ورودی های خود رصد و معاینه كرده تا ویروس این بیماری به كشورشان منتقل نشود.
منوچهر سلمانزاده -مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفتگو با ایسنا، درباره چگونگی پایش بیماری كرونا در مرزها و مبادی جاده ای كشور اظهار داشت: گرچه ارتباط مستقیم جاده ای با چین نداریم اما مبادی ورودی به كشور می تواند از هر مبدا و به هر مقصدی باشد. ازاین رو در همه مرزهای كشور نمایندگی از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بعنوان قرنطینه انسانی وجود داشته و استقرار دارد كه پرسنل این وزارت خانه پیش از وارد شدن مسافران و حتی رسیدن آنها به بخش گذرنامه، بیماری های احتمالی آنها را رصد می كنند.
وی ادامه داد: این اتفاق مدت هاست كه در مرزهای كشور رخ می دهد و بسته به شیوع بیماری های گوناگون در نقاط مختلف جهان از نظر میزان آماده باش و سطح كنترل، شدت و ضعف پیدا می كند.
مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برای جلوگیری از شیوع و ورود بیماری كرونا در كشور رصد بسیار دقیقی در این نمایندگی ها وجود دارد و قرنطینه های انسانی در مرزهای جاده ای كشور فعال تر از گذشته شده اند. اما همه دستگاه های ذی ربط مانند گذرنامه و وزارت خانه ها و سازمان های دیگر باید در این حوزه با همدیگر همكاری كنند تا بتوانیم مانع شیوع این بیماری در كشور شویم.
سلمانزاده در پاسخ به سوالی درباره اینكه با وجود اینكه ارتباط مستقیم جاده ای با چین نداریم، آیا رانندگان و تجاری از این كشور یا با ملیت و تابعیت این كشور به ایران وارد می شوند و در صورت ورود مورد پایش قرار می گیرند؟ اظهار نمود: شناسایی هویت و ملیت رانندگان، تاجران و همه افرادی كه برای ترانزیت به كشور وارد می شوند در حیطه اختیارات سازمان راهداری نیست و اداره گذرنامه این وظیفه را بر عهده داشته و چنین آماری در اختیار دارد.1398/11/05
14:27:22
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است