در گزارش دكتر میوه عنوان شد؛

تحریم وسایل یك بار مصرف پزشكی جوك است

تحریم وسایل یك بار مصرف پزشكی جوك است

دكتر میوه: مدیرعامل شركت آوا پزشك وابسته به هیات امنای صرفه جویی ارزی، واژه تحریم در وسایل یك بار مصرف پزشكی را جوك دانست.محمودرضا محلو، در حاشیه اجلاس سراسری انقلاب صنعتی چهارم در هزاره سوم، به خبرنگار مهر، اظهار داشت: نخستین و بزرگ ترین شركت تولید كننده سر سوزن های پزشكی در خاورمیانه هستیم كه توانسته ایم بازار منطقه را در اختیار داشته باشیم.
وی با بیان اینكه شركت آوا پزشك توانسته در حوزه تخصصی خود بیشتر از ۸۵ درصد نیاز بازار را تامین كند، اضافه كرد: این شركت هم اكنون به صورت تخصصی در زمینه تولید كالاهای پزشكی یك بار مصرف (تزریقی و نمونه برداری) فعالیت می كند.
محلو با اشاره به تولید انواع لوله های خونگیری، سر سوزن پزشكی، سرنگ، آنژیوكت و اسكالپ وین، اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم نیاز كشور به پن انسولین را در داخل تامین نماییم.
وی با اشاره به صدور گواهی CE برای صادرات محصولات یك بار مصرف تزریقی، اضافه كرد: صدور این گواهی صادرات محصولات ما به اروپا را فراهم می آورد.
محلو افزود: نمونه هایی كه برای دریافت گواهی كیفیت به اروپا ارسال كردیم تا بتوانیم صادرات به اتحادیه اروپا را آغاز نماییم نشان داده است كه كیفیت محصولات ما با تولیدات كشوری مثل آلمان برابری می كند.
وی به قیمت تمام شده محصولات این صنعت اشاره نمود و اظهار داشت: با كمك تولیدكنندگان بخش خصوصی توانسته ایم قیمت های تجهیزات یك بار مصرف تزریقی را كنترل و با افزایش كیفیت و میزان تولید صددرصد بازار داخل را بدون نیاز به واردات در اختیار داشته باشیم.

محلو اضافه كرد: دو سه سالی است كه افزایش قیمت تجهیزات یك بار مصرف پزشكی، باری بر دوش صنعت پزشكی كشور نداشته است.
وی به صرفه جویی ارزی از محل تولید تجهیزات پزشكی یك بار مصرف تزریقی در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: بر اساس گزارش بازرس ویژه هیأت امنای صرفه جویی ارزی، آوا پزشك در ۹ ماهه اول سال ۹۸ توانسته ۱۷۰ هزار دلار و ۱۸ میلیارد تومان صرفه جویی در خرید مواد اولیه خارجی داشته باشد كه مشاركت بخش های تحقیق و توسعه آوا پزشك و پتروشیمی ها سبب جدی آن بوده است.
وی با اشاره به صادرات خرد آوا پزشك به ۱۶ كشور دنیا، اضافه كرد: صادرات كلان ما به چهار كشور گرجستان، تركیه، عراق و سوریه است.
محلو در رابطه با آثار تحریم ها بر حوزه تجهیزات یك بار مصرف پزشكی اظهار داشت: در حوزه تخصصی ما جوك بزرگی به نام تحریم وجود دارد. برای اینكه متخصصین ما كه موفق شده اند در دو سال قبل پلیمرهای مورد نیاز را با همكاری پتروشیمی شازند در داخل تولید كنند.
وی اضافه كرد: در چند سال اخیر، نیاز به واردات هیچ گونه مواد پلیمری وجود نداشته است. بطوریكه در زمینه تجهیزات پزشكی یك بار مصرف تزریقی، توانسته ایم واردات را «تحریم» نماییم.
مدیرعامل شركت آوا پزشك در اجلاس سراسری انقلاب صنعتی چهارم در هزاره سوم كه با حضور رضا ملك زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، بعنوان یكی از چند مدیر موفق ملی، با اهدای تندیس مورد تقدیر قرار گرفت.


منبع:

1398/11/05
22:39:59
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تجهیزات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است