به مناسبت روز جهانی سرطان مطرح شد

خطر افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان به سرطان در جهان

خطر افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان به سرطان در جهان

دكتر میوه: همزمان با چهارم فوریه و ˮروز جهانی سرطانˮ سازمان جهانی بهداشت (WHO) به اقدامات لازم برای حفظ جان هفت میلیون نفر در مقابل سرطان اشاره نمود.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در همین رابطه بر لزوم بهبود و افزایش خدمات درمانی سرطان در كشورهای با درآمد پایین و متوسط تاكید نمود. این سازمان آگهی داد درصورتیكه روند فعلی ادامه پیدا كند طی دو دهه آینده جهان با افزایش ۶۰ درصدی تعداد مبتلایان به سرطان روبرو خواهد شد.
بنابر گزارش این سازمان بیشترین افزایش تعداد مبتلایان به سرطان كه حدود ۸۱ درصد برآورد شده در كشورهای با درآمد پایین و متوسط رخ خواهد داد چونكه این كشورها ملزم هستند تا بر منابع محدود سلامت در مقابله با بیماری های عفونی، بهبود سلامت مادر و كودك تمركز كنند و این درحالیست كه خدمات درمانی و مراقبتی به تجهیزات پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان مجهز نیستند.
در سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر از ۹۰ درصد كشورهای با درآمد بالا گزارش كردند كه خدمات درمانی جامع برای بیماری سرطان در سیستم سلامت عمومی در دسترس بوده درحالیكه این رقم در كشورهای با درآمد پایین كمتر از ۱۵ درصد بوده است.
دكتر «رن مینگوئی» معاون دبیركل سازمان جهانی بهداشت در حوزه پوشش جهانی سلامت/بیماری های واگیردار و غیرواگیر اظهار داشت: این آگهی بیدارباش برای همه ما است تا با نابرابری غیرقابل پذیرش میان ارائه خدمات درمانیِ سرطان در كشورهای فقیر و ثروتمند مقابله شود. درصورتیكه افراد به خدمات اولیه مراقبتی و سیستم ارجاع دسترسی داشته باشند می توان بیماری سرطان را بموقع تشخیص داد و درمان كرد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، همین طور «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیركل این سازمان اظهار نمود: با شناسایی مناسب ترین علوم برای وضعیت هر كشور، با مبنا قرار دادن واكنش های مناسب به سرطان در پوشش جهانی سلامت و همین طور با بسیج ذینفعان مختلف برای همكاری با یكدیگر می توان طی دهه آینده جان هفت میلیون انسان را از این بیماری نجات داد.
منبع:

1398/11/15
22:24:21
5.0 / 5
4342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است