یك فوق تخصص غدد عنوان كرد؛

بیماری های قلبی در دیابتی ها ۲ تا ۴ برابر شایع تر است

بیماری های قلبی در دیابتی ها ۲ تا ۴ برابر شایع تر است

به گزارش دكتر میوه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: بیماری های قلبی در افراد دیابتی دو تا چهار برابر شایع تر است و نكته مهم این است كه سكته قلبی اصولا در بیماران دیابتی بدون علامت رخ می دهد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، محمدرضا مهاجرتهرانی بامداد جمعه در حاشیه كنگره انسولین تراپی با عنوان این مطلب كه رژیم غذایی ممنوعه برای افراد دیابتی وجود ندارد، تصریح كرد: این افراد می توانند همه چیز بخورند اما باید حجم و مقدار آن كم باشد.
این فوق تخصص غدد با عنوان این مطلب كه افراد دیابتی باید نسبت به كنترل كربوهیدرات غذایی دقت كنند، اظهار داشت: بیماران دیابتی باید از نان، برنج و ماكارونی در برنامه غذایی روزانه خود كمتر استفاده كنند.
مهاجرتهرانی با بیان این مطلب كه بیماران دیابتی باید حداقل هر سه ماه یك مرتبه نسبت به كنترل بیماری خود نزد پزشك بروند افزود: متأسفانه بیماری های قلبی در افراد دیابتی دو تا چهار برابر شایع تر است. ضمن اینكه سكته قلبی در بیماران دیابتی هم اغلب بدون علامت رخ می دهد.
استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران همینطور نسبت به كنترلی چربی خون و فشار خون در افراد دیابتی تصریح كرد و اظهار داشت: اصولاً این افراد با عنایت به وضعیتی كه دارند باید هر سه تا شش ماه برای كنترل قند خون خود نزد پزشك رفته و از خوددرمانی پرهیز كنند.
وی در ارتباط با وضعیت روند دارو و درمان بیماران دیابتی با عنایت به مشكلات تحریمی كه وجود دارد اضافه كرد: خوشبختانه درمان های روز دنیا تقریباً در ایران وجود دارد و اغلب داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی در داخل تولید می شود، ضمن اینكه حمایت بیمه ای از داروهای این افراد هم در حد قابل قبولی است به صورتی كه كمترین قیمت انسولین نسبت به اروپا و آمریكا در ایران وجود دارد.

1398/11/18
14:32:41
5.0 / 5
4051
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است