اتحاد مردم ایران و چین در مقابل ویروس مرگبار بعلاوه ویدئو

اتحاد مردم ایران و چین در مقابل ویروس مرگبار بعلاوه ویدئو

به گزارش دكتر میوه مردم چین با انتشار ویدیویی به زبان فارسی از همراهی مردم ایران، همزمان با شیوع كروناویروس تقدیر كردند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، این ویروس تا كنون جان ۹۱۰ نفر را گرفته و بیشتر از ۴۰ هزار نفر را آلوده است. سازمان بهداشت جهانی به دنبال تشدید شیوع این ویروس ناشناخته، وضعیت فوق العاده در جهان اعلام نمود. دولت چین همزمان راه های دسترسی به شهر «ووهان»، كانون انتشار این ویروس را مسدود كرد و شهروندان آن در خانه هایشان قرنطینه شدند. این ویروس پروازهای خیلی از خطوط هوایی به سمت چین را تعلیق كرد و متعاقبا دولت چین هم از خروج شهروندان این كشور همزمان با آغاز تعطیلات عید بهاره مانع شد. خیلی از سایت های گردشگری، سینماها و مراكز خرید و ورزشی، رستوران ها و اماكن عمومی در كشور چین تعطیل شد. این ویروس نه تنها همسایگان چین بلكه كشورهای نیمكره غربی را نگران كرده و رویدادهای جهانی همچون المپیك ۲۰۲۰ ژاپن را در معرض تعطیلی قرار داده است.
ویروس كرونا كه تا كنون به حدود ۲۰ كشور سرایت كرده، ابعاد نگران كننده دیگری هم داشته است، آن هم دامن زدن به برخی رفتارهای نژادپرستانه در مقابل آسیایی های مهاجر، بخصوص چینی های ساكن در كشورهای دیگر، با تحقیر كردن عادات غذایی و فرهنگ زندگی آنها بوده است. نشانه این رفتارهای نژادپرستانه حتی به برخی روزنامه های اروپا و استرالیا و متن سخنرانی های بعضی سیاستمداران نفوذ كرد و موجی از انتقادها را برانگیخت. در شبكه های اجتماعی هم با داغ شدن هشتگ «من ویروس نیستم» به این رفتارها واكنش نشان داده شد.
اینك تلویزیون ملی چین با انتشار ویدیویی به زبان فارسی، از همراهی و اتحاد مردم ایران با مردم این كشور كه همزمان با شیوع ویروس كرونا به ارسال مجانی ماسك و پیام های امیدبخش برای مبارزه با این ویروس اقدام نمودند، قدردانی كرده و تشویق ها و دلگرمی های مردم دیگر كشورها را انگیزه ی مقابله مردم چین با این ویروس دانسته است. در این ویدیو، چینی هایی به زبان فارسی و ایرانی هایی به زبان چینی، از اتحاده، همدلی و همراهی می گویند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/11/21
23:44:38
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: بهداشت , زندگی , سایت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است