لطفا دست ندهید!

لطفا دست ندهید!

دكتر میوه: ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك از راه اندازی پویش نه به دست دادن در زمان شیوع بیماری های حاد تنفسی آگاهی داد.


برمبنای اعلام دانشگاه علوم پزشكی اراك، سید محمد جمالیان دلیل اصلی راه اندازی این پویش را جلب مشاركت مردم در امتداد كاهش بیماری های حاد تنفسی عنوان نمود.
وی با اشاره به اهمیت اصول بهداشت فردی بمنظور كاهش بیماری های تنفسی همچون كرونا ویروس، اضافه كرد: گروه های هدف این پویش تمامی مردم هستند و ما توقع داریم حداقل در زمان شیوع بیماری های واگیر بویژه بیماری های حاد تنفسی مانند آنفلوآنزا و هم اكنون كه كرونا ویروس در جامعه جهانی شیوع پیدا كرده است، مردم از دست دادن با یكدیگر و روبوسی كردن بپرهیزند، چونكه این امر می تواند یكی از راهكارهای اساسی زمینه كنترل و پیش گیری از این قبیل بیماری ها باشد.
وی اشاره كرد: در همین راستا پرسنل و مجموعه دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی از نخستین كسانی هستند كه به این پویش پیوسته اند و برای پیش گیری از بیماری های تنفسی و كاهش میزان شیوع آن در جامعه تا اطلاع ثانوی از دست دادن و روبوسی كردن خودداری می كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی اشاره كرد: درخواست ما از مسئولین و دست اندركاران این است كه با پشتیبانی از این طرح و فرهنگ سازی در جامعه به این كمپین بپیوندند تا گامی مثبت در امتداد كاهش ضریب شیوع و پیش گیری از بیماری های واگیر به خصوص بیماری های حاد تنفسی در جامعه و استان برداریم.
منبع:

1398/11/23
20:12:06
5.0 / 5
4116
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است