تصمیمات لازم برای مبارزه با كرونا در شهر تهران اتخاذ شد

تصمیمات لازم برای مبارزه با كرونا در شهر تهران اتخاذ شد

به گزارش دكتر میوه جلسه اضطراری شهرداری تهران و وزارت بهداشت جهت بررسی ابعاد شیوع ویروس كرونا، راههای اطلاع رسانی و جلوگیری از شیوع كرونا برگزار گردید.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، غلامحسین محمدی، مشاور شهردار و رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این خبر اظهار داشت: شهروندان تهرانی آگاه باشند هر گونه محدودیتی در استفاده از خدمات و سرویس های عمومی با نظر مسؤلان وزارت بهداشت و برای حفظ سلامت مردم عزیز انجام می شود.
وی ادامه داد: مهمترین مساله در مبارزه با ویروس كرونا؛ مشاركت عموم مردم و خودمراقبتی برای كنترل شیوع بیماری است. فعالیتهای تمام ارگانها بدون همكاری شهروندان نتیجه بخش نخواهد بود و بنابراین ما تقاضا داریم مردم عزیز به این مهم توجه داشته باشند. راهبرد اصلی عبور از این مساله آموزش شهروندان است كه مقرر گردید این امر از راه حداكثر امكانات تبلیغی و بیلبوردهای تجاری و فرهنگی شهرداری تهران و ابزارهای اطلاع رسانی تصویری و متنی تاكسیرانی، اتوبوسرانی و مترو و هرگونه پوسترهای آگاهی بخش در مراكز عمومی مانند میادین میوه و تره بار، ورزشگاه ها، سازمان پایانه ها و امثالهم صورت گیرد. آموزش های لازم برای پرسنلی كه با مراجعین مردمی سرو كار دارند و كاركنان پاسخگو به شهروندان با قوت از راه سراهای محلات ادامه خواهد یافت.
به قول محمدی، سامانسراهای شهر تهران بخصوص دو سامانسرای لویزان و خاور شهر به صورت ویژه تحت كنترل مراجع بهداشتی قرار خواهند گرفت. هرگونه مورد مشكوك در افراد تحت پوشش، سریعا ایزوله خواهند شد.
در این نشست همینطور مقرر شد ضدعفونی كردن همه تجهیزات در رابطه با ایستگاه ها، پله های برقی، گیتها و ورودی های مترو و اتوبوسرانی و در صورت نیاز ایجاد تمهیدات مناسب برای كاهش استفاده و خرید بلیط های تك سفره برای كاهش تماس ها در دستور قرار گیرد.
مشاور شهردار تهران اظهار داشت: مقرر شد پرسنل سازمان ورزش شهرداری تهران با همكاری عموم شهروندان در مبادی ورودی از افراد سرماخورده تقاضا نمایند تا اطلاع ثانوی از ورود به این اماكن خودداری كرده و آموزش های لازم را در معرض عموم قرار دهند. همینطور در میادین میوه و تره بار مقرر شد برای كارگران، بهره برداران و شهروندان دستورالعملهای بهداشتی و آموزشی و وسایل بهداشتی مورد نیاز شامل دستكش ها، لوازم ضدعفونی كننده و... در دسترس قرار گیرد. و برگزاری تمام كنفرانسها و همایشهایی كه به میزبانی شهرداری تهران برگزار می گردد مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و به تقاضای بیمارستانها و تایید دانشگاه های علوم پزشكی سطح شهر تهران نیروهای خدماتی لازم برای گندزدایی مكانهای مرتبط معرفی شوند.
به قول رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند ضمن در نظر گرفتن سایت جدیدی برای تدفین پسماند شهر و پسماند عفونی بیمارستانها، ناوگان حمل پسماند شهر را برای كاهش ماندگاری زباله در سطح شهر افزایش خواهد داد و مراقبت از اماكن اسكان كارگری خدمات شهری و اموزش همه كارگران نظافت شهری و بوستانها در دستور كار قرار خواهد گرفت.
همینطور سازمان بهشت زهرای تهران تمهیدات ویژه و مجزایی را برای كل فرایند انتقال؛ تشییع، شستشو و خاكسپاری فوتی های احتمالی مبتلا به كرونا را تدارك دیده است كه زیر نظر دانشگاه علوم پزشكی تهران صورت خواهد گرفت. بازار روزها و مراكز خرید و فروش پرندگان و همینطور مراكز نگهداری سگهای ولگرد زبر نظر شركت ساماندهی با تمهیدات ویژه مشمول مراقبت می شوند.
محمدی اظهار داشت: مقرر است اداره كل سلامت شهرداری تهران بعنوان رابط شهرداری تهران با وزارت بهداشت؛ مستمرا گزارش های لازم و سفارش های بهداشتی را مبادله نماید و پایش وضعیت كاركنان شهرداری را با مشاركت شركت شهر سالم انجام دهد.
همینطور به پیشنهاد مجید فراهانی عضو شورای شهر، بودجه اضطراری لازم برای مبارزه با كرونا در صورت ضرورت با همكاری شورای شهر تهران و بنا به تقاضای شهرداری تهران تأمین خواهد شد كه مبتنی بر بودجه مصوب شهرداری تا سقف چهاردرصد از بودجه در شرایط بحرانی می تواند هزینه شود. همینطور دستورالعملهای شرایط بحران توسط سازمان مدیریت بحران و نقش هر كدام از سازمانها و افراد سریعا در چك لیستهای مصوب ابلاغ خواهد گردید.
بنابر تصمیمات این جلسه، هماهنگی های ستادی و كنترل عملیات مبارزه با كرونا توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران صورت خواهد گرفت. ستاد رسانه و اطلاع رسانی فعالیت های شهرداری تهران با مسئولیت مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تشكیل شد و هر گونه اطلاع رسانی تنها از این طریق صورت خواهد گرفت.
طبق گزارش شهرنوشت، در جلسه اضطراری تشكیل شده، مدیركل دفتر شهردار تهران، معاونان مرتبط شهردار و همه سازمانهای خدمت رسان شهرداری تهران همچون میادین میوه و تره بار، بهشت زهرا، پسماند، خدمات اجتماعی، مترو، تاكسیرانی، اتوبوس، بوستانها و مشاور وزیر بهداشت، مسئول برنامه مقابله با كرونا، رئیس اورژانس كشور، نمایندگان دانشگاه های علوم پزشكی تهران، بهشتی و ایران حضور داشتند.1398/12/03
14:07:54
5.0 / 5
3860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است