شب گذشته انجام شد:

انتقال ۵ مورد مثبت مبتلا به كرونا از حوزه علمیه خاتم الانبیا اراك

انتقال ۵ مورد مثبت مبتلا به كرونا از حوزه علمیه خاتم الانبیا اراك

دكتر میوه: ایسنا/مركزی معاون عملیاتی اورژانس 115 استان مركزی از انتقال 5 مورد مثبت مبتلا به كرونا از حوزه علمیه خاتم الانبیا آگاهی داد.


ایران نژاد سه شنبه ششم اسفندماه در نشست كمیته سلامت و پیش گیری از بیماری كرونا در شورای شهر اراك بیان كرد: موضوع ویروس كرونا بحث ترسناكی نیست، اما باید مراعات كرد. شب گذشته ۵ مورد مبتلا از حوزه علمیه خاتم الانبیا به مركز درمانی منتقل شدند ولی به سبب رعایت نكات بهداشتی هیچ یك از عوامل اورژانس مبتلا نشده اند.
وی اشاره كرد: نقاطی در شهر ما وجود دارد كه باید بررسی شود، دیشب كه برای تخلیه حوزه علمیه خاتم الانبیا بازگشت كردیم، یك روحانی با خانواده در حال گشت در محوطه بودند، این رفتارها برای شهر مشكل آفرین خواهد بود. این مركز آموزشی به سبب حضور دانشجویان خارجی باید كنترل شود. هر شب برخی از افراد از این مركز آموزشی به مركز درمانی منتقل می شدند. این شرایط برای سیستم بهداشت و درمان شهر قابل قبول نیست.
ایران نژاد با تاكید بر اینكه نقاط تجمعی مانند حوزه ها و پادگان ها باید به صورت جدی مدنظر قرار گیرند، اظهار داشت: اراك و شهرهای اطراف صنعتی هستند، ما پالایشگاه و پتروشیمی را داریم كه اگر همه گیری رخ دهد كنترل بیماری در آنها كار ساده ای نیست، فكر می كنم باید تمهیدات خاص در نظر گرفته شود. تجهیزات پزشكی كه به دیگر استانها اختصاص می یابد قابل قیاس با استان مركزی نیست، كمبود جدی نداریم، اما پیش بینی می نماییم تا خرداد و تیرماه باید خودرا آماده نگه داریم.
وی اظهار نمود: هم اكنون به پرسنل اورژانس تجهیزات حفاظت فردی داده شده است، اما این تجهیزات بعد از انتقال یك بیمار مثبت به كرونا باید معدوم شود، در نتیجه باید بالاتر از اینها فكر كرد. بعضی از استانها امروز به صورت كانتینری از وزارتخانه تجهیزات دریافت می كنند و وضعیت تجهیزات استان مركزی با آنها قابل مقایسه نیست.
معاون عملیاتی اورژانس ۱۱۵ استان مركزی با اشاره به اینكه بنظر می رسد نتوانسته ایم به مسئولان كشوری بقبولانیم كه درگیری با این بیماری در استان مركزی فوق العاده است، اظهار داشت: آمار شاید در ظاهر كم باشد اما تصاعدی در حال رشد است، اگر یك پزشك و پرستار در یك مجموعه درمانی مبتلا شود ممكنست دیگر اركان بهداشت و درمان استان بترسند، اگر یك پرستار در بیمارستان آیت الله خوانساری مبتلا شود، به سبب اینكه اغلب پرستاران خانم هستند، ممكنست شوهران آنها اجازه حضور و ادامه فعالیت را به سبب نبود تجهیزات به آنها ندهند. باید واقعیت را به كشور منتقل نماییم.
وی اظهار نمود: بعضی از شهرها ارسال كالاهای تولیدی مانند ماسك و تجهیزات فردی به سایر استانها را ممنوع كرده اند ولی در استان مركزی چنین نیست و تولیدات در حال خروج از استان است. حتی اورژانس خرید بعضی از اقلام بهداشتی از سایر استانها را انجام داده بود و فاكتور صادر شده بود ولی اجازه ارسال به استان را ندادند و گفتند چون استان ما نیز درگیر ویروس می باشد این تجهیزات باید در خود استان مصرف شود.
منبع:

1398/12/06
15:30:43
5.0 / 5
3937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است