گزارش ایسنا از آخرین وضعیت كرونا در استان سمنان

گزارش ایسنا از آخرین وضعیت كرونا در استان سمنان

به گزارش دكتر میوه ایسنا/سمنان از آغاز شیوع كووید 19 در كشور تا شب گذشته در مجموع آزمایش 33 نفر در شهرستان های تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان و علوم پزشكی شاهرود مثبت قطعی اعلام شده كه 20 نفر از آنان بهبودی كامل یافته اند.


استان سمنان از معدود استان هایی است كه دارای دو دانشگاه علوم پزشكی است، باآنكه وجود این دو دانشگاه به افزایش توانمندی استان در حوزه سلامت انجامیده اما در مواردی همچون شیوع كروناویروس به برخی سردرگمی ها در بحث آمار مبتلایان انجامیده است.
به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا- خوشبختانه دو دانشگاه علوم پزشكی سمنان و شاهرود در بحران ناشی از شیوع كرونا با اطلاع رسانی به هنگام و گسترده، شرایطی فراهم كردند كه عموم شهروندان در جریان آخرین وضعیت استان از نظر گسترش بیماری و درمان آن قرار گرقتند.
رئیس علوم پزشكی استان سمنان از قطعی شدن كرونای مثبت 11 نفر در شهرستان های زیرمجموعه این دانشگاه اطلاع داد.
دكتر نوید دانایی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از آغاز شیوع این بیماری تا شب گذشته، تست كرونای 11 نفر در 6 شهرستان تحت پوشش دانشگاه مثبت اعلام شده است كه 7 نفر از آنان بهبودی كامل یافته و از بیمارستان مرخص شدند.
وی شمار جانباختگان كرونا در سمنان را یك نفر اعلام نمود و اضافه كرد: هم اكنون چهار بیمار كه كرونای آنها مثبت اعلام شده در بیمارستان بستری هستند.
رئیس علوم پزشكی استان سمنان با ابراز نگرانی از عدم رعایت بعضی از شهروندان تصریح كرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و كاهش ساعات اداری با هدف كاستن از تجمع های انسانی و كاهش رفت و آمدها انجام شده اما متاسفانه بعضی از افراد كمتر به این توجه كرده و گاه پیگیر بعضی از كارهای عقب افتاده خود با استفاده از این تعطیلی ها هستند كه این مهم می تواند خطراتی را برای آنها به همراه داشته باشد.
دكتر دانایی بر لزوم كاستن از اجتماعات انسانی تاكید و خاطرنشان كرد: درخواست موكد و جدی ما از شهروندان این است كه در خانه بمانند و حتی الامكان از منزل خارج نشده و یا كمتر بیرون بروند.
وی با اشاره به اینكه سفارش می نماییم خریدهای خویش را یك جا انجام و از دفعات خروج خود بكاهند اضافه كرد: هرچه رفت و آمد افراد كمتر شود خطر مبتلا شدن هم كمتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه كروناویروس چندان كشنده نیست اضافه كرد: با وجود اینكه كرونا ویروس چندان كشنده نیست اما قدرت گسترش و شیوع بالایی دارد و از همین رو سفارش جدی ما این است كه مردم در خانه بمانند.
وی با ابراز خرسندی از روند بهبودی مبتلایان به كووید 19 در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی سمنان در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد محل پذیرش كرونایی ها در سمنان اظهار داشت: هم اكنون در دو بیمارستان كوثر و شفا مبتلایان به بیماری های حاد تنفسی بستری و درمان می شوند.
این عضو هیئت علمی علوم پزشكی سمنان یادآوری كرد: هم اكنون مبتلایان به كرونا در دو بیمارستان سمنان و در بیمارستان های دامغان و گرمسار هم بستری و درمان می شوند.
به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا دكتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود هم روز گذشته در گفتگو با ایسنا از بهبودی كامل 13 مبتلا به كرونا در دو شهرستان تحت پوشش علوم پزشكی شاهرود اطلاع داد و اظهار نمود: از آغاز شیوع كروناویروس تا 13 اسفندماه در مجموع تست كرونای 22 نفر در این دانشگاه مثبت اعلام شده كه 13 نفر آنان بعد از بهبودی كامل ترخیص شدند.
وی با اشاره به مرگ دو نفر در اثر كرونا در شاهرود تصریح كرد: این دو بیمار كه در ایام گذشته جان باختند هر دو سالمند و دارای بیماری زمینه ای قلبی و یا دیابت بودند.
دكتر چمن تصریح كرد: تا 13 اسفندماه بیشتر از ۲۳۰ نفر با ظن مبتلا شدن به بیماری و با علایم عفونت های حاد تنفسی به اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود رجوع سرپایی داشته اند كه در مجموع ۱۵۹ نفر از آنان بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود با اظهار رضایت از روند درمان بیماران در بیمارستان امام حسین شاهرود اظهار نمود: هفت نفر از مبتلایان به كرونا در شاهرود بستری و تحت مراقبت هستند.
این پزشك متخصص بر ضرورت كاستن از ترددهای غیرضرور تاكید و اظهار داشت: از عموم مردم در سراسر كشور انتظار می رود كه در این شرایط حتی الامكان در خانه بمانند و ارتباطات و رفت وآمدهای خویش را به حداقل ممكن برساننند.
به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا- از آغاز شیوع كروناویروس در استان و در شهرستان های تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشكی سمنان كه شهرستان های دامغان، سمنان، مهدیشهر، سرخه؛ آرادان و گرمسار را تحت پوشش دارد و دانشگاه علوم پزشكی شاهرود كه دو شهرستان شاهرود و میامی را پوشش می دهد در مجموع سه نفر (دو نفر در مراكز درمانی دانشگاه علوم پزشكی شاهرود و یك نفر در بیمارستان های علوم پزشكی استان سمنان)جان باختند و در مجموع تا 13 اسفندماه تست 33 نفر (22نفر در شاهرود و 11نفر در سمنان) مثبت اعلام شده است.
منبع:

1398/12/14
13:03:04
5.0 / 5
3470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است