اعلام آمادگی جهاددانشگاهی قم در تامین كیت های تشخیص كرونا

اعلام آمادگی جهاددانشگاهی قم در تامین كیت های تشخیص كرونا

به گزارش دكتر میوه ایسنا/قم معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری قم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی قم در تامین كیت های تشخیص كرونا و تجهیزات مورد نیاز در سطح استان، اعلام آمادگی كرده است.


مهرداد غضنفری امروز در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن كرامت استانداری قم اظهار نمود: در تامین تجهیزات سه مسیر در تولید داخل استان، منابع ملی و واردات پیش روی ما قرار دارد.
معاون استاندار اضافه كرد: در داخل استان ظرفیت محدودی در تولید تجهیزات وجود داشت و دستگاههایی را جهت تولید مواد ضدعفونی كننده مستقر كردیم كه در هلال احمر روزانه 15 هزار بطری تولید می شود و دستگاه های دیگری درحال تولید آزمایشی محلول ضد عفونی هستند.
وی بیان كرد: قسمتی از واحدها در وارد شدن به چرخه تولید نیاز به مجوز بهداشتی دارند كه در این زمینه چنددستگاه درباب تولید با رعایت الزامات بهداشتی اعلام آمادگی كرده اند كه باید موانع سریع تر رفع گردد.
غضنفری اشاره كرد: مسیر دوم استفاده از منابع ملی است كه در این زمینه یك میلیون ماسك در استان قم توزیع شد و در این میان 800 هزار ماسك در قم تامین شده بود و 600 هزار ماسك نیز از ظرفیت صادرات بود و 65 هزار عدد نیز كشفیات بود، اما هنوز سهم خودرا از منابع ملی نگرفته ایم.
وی اشاره كرد: مجتمع بعثت بر طبق قرارداد روزانه 800 دست لباس تولید می كند كه باید تولید خودرا به 1000 دست برساند و در 30 روز، 50 هزار لباس تولید كنند.
معاون استاندار عنوان كرد: باید سهم ماسك را به زودی تامین نماییم، در مجتمع بعثت ماسك شیمیایی تولید می شود كه كاربرد عادی ندارد و ورازت دفاع مجوزهایی دراین زمینه گرفته است.
وی بیان كرد: همین طور مسیر سوم واردات است كه باید در تامین ارز و تعرفه صفر اقداماتی صورت پذیرد، البته مقررات رفع شد و ابلاغیه برای واردات آمده است و دستگاه های استانی ثبت سفارش می دهند.
غضنفری اظهار نمود: باید تولیدات داخلی وارد فاز اقتصادی شود، با وجود محدودیت ها 800 هزار ماسك در استان تولید شده است و قابلیت های دیگری وجود دارد.
معاون استاندار درباب اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی قم در تامین كیت های تشخیص كرونا اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با پیگری، كیت تشخیص را از مركز می گیرند و خودشان نیز دستگاه استفاده كننده را در استان دارند.
وی بیان كرد: از ریاست جهاددانشگاهی تقاضا كردیم مكاتبه ای با علوم پزشكی صورت گیرد و مراجعین علوم پزشكی در برای استفاده از خدمات به رویان هدایت شوند و موضوع تامین كیت ها توسط جهاد نیز مورد پیگیری دقیق قرار بگیرد.
منبع:

1398/12/19
20:58:56
5.0 / 5
3486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است