همه گیری كووید-19 و سلامت مادر و جنین

همه گیری كووید-19 و سلامت مادر و جنین

به گزارش دكتر میوه در طول دوران حاملگی سیستم ایمنی بدن زنان گرفتار تغییراتی شده كه آنان را در معرض عارضه های ناشی از ویروس هایی همچون آنفلوآنزا قرار می دهد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، هرچند كارشناسان اظهار داشتند كروناویروس جدید تأثیر ناچیزی بر زنان آبستن و نوزادان آنان دارد یا بدون تأثیر است؛ اما از زمان آغاز همه گیری بیماری كووید-۱۹ بسیاری این پرسش را مطرح كرده اند كه آیا حاملگی در مدت شیوع كروناویروس بی خطر است؟
بنابر گفته متخصصان و كارشناسان انگلیسی هم اكنون شواهدی وجود ندارد كه نشان دهد كروناویروس می تواند برای زنان آبستن و جنین آنان مشكل جدی به همراه داشته باشد. درصورتی كه زنی در دوران حاملگی به كروناویروس آلوده شود بررسی ها نشان داده است احتمال آلوده شدن جنین به بیماری وجود ندارد.
گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می دهد: تنها در هشت درصد از زنان حاملگی كه در چین به كروناویروس آلوده شده اند علایم شدید مشاهده شده و وضعیت یك درصد از آنان وخیم گزارش شده است. خیلی از بیماران گرفتار علایم خفیف بوده اند. علاوه بر این، حتی زنان حاملگی كه به علت مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ مجبور به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی شده اند روند بهبود را طی كرده اند.
همینطور مطالعه دیگری كه در چین انجام گرفت، نشان داد: كروناویروس جدید از مادر به جنین منتقل نمی گردد. محققان اظهار داشتند تمام نمونه های مایع آمنیوتیك، خون بند ناف و شیر مادر گرفته شده از زنان آبستن مبتلا به بیماری كووید-۱۹ منفی بوده است.
به گزارش دكتر میوه به نقل از مدیكال دیلی، كارشناسان تاكید كردندكه زنان آبستن مبتلا به بیماری های زمینه ای از قبیل دیابت یا لوپوس، به علت صدمه پذیرتربودن باید تحت كنترل باشند.1399/01/03
11:51:55
5.0 / 5
3810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است