محققان هشدار می دهند؛

عفونت كووید ۱۹ در افراد سیگاری وخامت بیشتری دارد

عفونت كووید ۱۹ در افراد سیگاری وخامت بیشتری دارد

دكتر میوه: متخصصان سلامت آگهی می دهند افراد سیگاری و استعمال كنندگان سیگارهای الكتریكی در صورت مبتلاشدن به بیماری COVID-19، گرفتار عفونت شدیدتری می شوند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، پژوهشگران به دنبال بررسی های خود آگهی می دهند كه استعمال كنندگان سیگارهای الكتریكی و تنباكو بیش از میانگین جمعیت سالم در معرض خطر ناشی از كروناویروس جدید هستند.
دكتر «پاناگیس گالیاتساتوس»، سخنگوی انجمن ریه آمریكا از بیمارستان جان هاپكینز، در این زمینه آگهی می دهد: «ریه افراد سیگاری به شدت در معرض عفونت شدید لطمه پذیر است.»
استعمال سیگار الكتریكی سبب قرارگیری ریه ها در معرض مواد شیمیایی سمی می شود كه به سلول های ریه لطمه رسانده و متابولیسم آنها را تغییر می دهد. همین طور عملكرد سیستم ایمنی بدن خیلی كم می شود.
وی در ادامه می افزاید: «داده های بدست آمده از شیوع كروناویروس در چین نشان میدهد بیماران سیگاری و بیماران ساكن در شهرهای با آلودگی هوا بالا دارای علایم شدیدتری از بیماری COVID-۱۹ بودند. ما معتقدیم استعمال سیگارهای الكتریكی هم دارای تأثیر مشابهی خواهد بود.»
مطالعه ۷۸ بیمارمبتلا به COVID-۱۹ در ووهان چین نشان میدهد سابقه سیگاركشیدن یكی از شاخصهای دخیل در نتایج ضعیف از بهبود بیماری است.
به گفته پژوهشگران، بنظر می رسد احتمال پیشروی بیماری (از جمله مرگ) ۱۴ برابر در میان افراد دارای سابقه سیگاركشیدن بیشتر است.
متخصصان در شرایط كنونی بر ترك سیگار و سیگارهای الكتریكی و همین طور پرهیز از قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار تاكید دارند.


منبع:

1399/01/08
23:14:53
5.0 / 5
3658
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پژوهش , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است