فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران:

نباید با تصمیمات شتابزده طرح فاصله گذاری اجتماعی مخدوش شود

نباید با تصمیمات شتابزده طرح فاصله گذاری اجتماعی مخدوش شود

به گزارش دكتر میوه فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران با اعلان اینكه هنوز به ثبات و پایداری مورد نظر از نظر گسترش بیماری در تهران نرسیدیم، اشاره كرد: با شتابزدگی و عجله نباید تصمیماتی اتخاذ شود كه طرح فاصله گذاری اجتماعی را مخدوش كند. مردم باید همچنان در خانه بمانند و مسئولان نیز در رابطه با همین راهبرد تصمیم گیری مقتضی داشته باشند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی با اعلان اینكه در تهران هنوز در تب و تاب استمرار بیماری قرار داریم، اظهار نمود: آمار بیمارانی كه روزانه در تهران به مراكز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می كنند و بیمارانی كه در بخش های عادی و ویژه بستری می شوند نشان میدهد كه شرایط ما هنوز به آن ثبات و پایداری مورد ضرورت نرسیده است.
به گفته وی، مهمترین غفلتی كه ممكنست در این شرایط رخ دهد این است كه تصور نماییم بر این بحران توفق پیدا كردیم كه این مساله می تواند بسیار گمراه كننده و فریبنده باشد و اگر در این شرایط تصمیمات قاطعانه و كارآمد را به طور مستمر ادامه ندهیم ممكنست با شرایط بدتری مواجه شویم.
وی اضافه كرد: از اعمال طرح فاصله گذاری اجتماعی با شرایط مطلوبی كه مورد نظر ما بود بیش از چندروزی نمی گذرد و هنوز ما با تكانه های بازگشت مسافران نوروزی روبرو نشدیم. البته موضوع نهفتگی این بیماری نیز داستان را قامض تر می كند.
دكتر زالی با تاكید بر این كه مطلقا نباید با شتابزدگی و عجله تصمیماتی اتخاذ نماییم كه طرح مهم فاصله گذاری اجتماعی را مخدوش كند، اظهار داشت: این كه تصور نماییم به اوضاع كاملا مسلط شده و از ثبات كاری برخوردار هستیم و زودرس و با شتابزدگی این طرح را تحت شعاع قرار دهیم در واقع یك اشتباه بزرگ راهبردی است.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران اضافه كرد: اگر تصمیماتی اتخاذ نماییم كه با راهبرد ماندن در منزل در تناقض باشد مردم سردرگم می شوند. به نظرم الان خیلی زود است كه بخواهیم تصمیماتی بگیریم كه طرح فاصله گذاری اجتماعی را مبتلا به اختلال كند هنوز زمان لازم است و باید در انتظار تكانه های بعدی باشیم. موضوع بازگشت مسافران نوروزی و افرادی كه در مقطع زمانی فعلی گرفتار بیماری هستند اما دوره نهفتگی آنان به انتها نرسیده، همچون این موارد است.
وی اشاره كرد: در تهران هنوز شرایط به آن حد از ثبات نرسیده است كه بخواهیم هر گونه تغییر جدیدی در اسلوب خدماتی انجام دهیم. هنوز خیلی زود است و این اقدام زودرس می تواند موجب بروز مشكلات شود. اگر در عرصه سلامت كشور با ساده انگاری به این مساله بیندیشیم و این كاهش مراجعات بیماران در ایام اخیر كه به سبب تعطیلات نوروزی و برخی مداخلات و محدودیتها رخ داده را نشانه تسلط بر اوضاع و یا مهار بیماری تصور كنیم؛ به تعبیری به جنگ احد می ماند.
دكتر زالی این بحران را یك جنگ تمام عیار دانست كه اگر در این جنگ تمام عیار بیولوژیكی با ویروس كرونا مراقب نباشیم درست همان سناریوی تنگه احد برای ما پیش خواهد آمد و از موضع بسیار نامربوطی گرفتار آزار بسیار شدید و شكست خواهیم شد.
براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، فرمانده ستاد مقابله با كرونا در خاتمه با اعلان اینكه هنوز هم قسمتی از بیمارستانها و مراكز درمانی در تهران شامل بخش های عادی، اورژانس و ویژه در تسخیر این ویروس قرار دارند و تعداد زیادی از مبتلایان به این بیماری در آنها بستری هستند، اشاره كرد: باید خیلی مراقبت نماییم. مردم معمولا همكاری می كنند، اما بطور طبیعی قسمتی از مشی مردم نیز در تعاقب تصمیم مسئولان است و امیدوارم كه تصمیمات متناقض با نظرات فنی و كارشناسی در این خصوص اتخاذ نشود.

منبع:

1399/01/15
20:52:42
5.0 / 5
2969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است