چند درصد مردم موافق تداوم محدودیت های رفت وآمد هستند؟

چند درصد مردم موافق تداوم محدودیت های رفت وآمد هستند؟

دكتر میوه: نتایج نظرسنجی های اخیر مركز افكارسنجی دانشجویان ایران نشان میدهد 56 درصد مردم موافق تداوم خانه نشینی و محدودیت رفت وآمد تا از بین رفتن كرونا هستند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، در راستای ارزیابی نظر مردم درباب سیاست پیش رو برای مدیریت شیوع ویروس كرونا مركز افكارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) طی یك نظرسنجی، از مردم پرسیده است: «برخی می گویند خانه نشینی مردم باید آن قدر ادامه پیدا كند كه بیماری از بین برود، بعضی نیز می گویند زودتر باید فعالیت ها روال عادی خودرا شروع كنند تا مردم درآمد و شغلشان را ازدست ندهند، شما با كدام نظر موافقید؟»
یافته های ایسپا نشان میدهد ۵۶ درصد افراد موافقند كه «خانه نشینی و محدودیت رفت وآمد» تا از بین رفتن كرونا ادامه داشته باشد و در مقابل ۳۹.۶ درصد موافقند با وجود شیوع ویروس كرونا كارهای اقتصادی آغاز به كار كنند و ۴.۴ درصد افراد نیز به این پرسش پاسخ نداده اند.
این نظرسنجی به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.

نظرسنجی درباره افزایش تنش های خانوادگی
یكی دیگر از نظرسنجی های جدید ایسپا درباره میزان تنش های خانوادگی در سایه كرونا است. در این نظرسنجی از مردم سوال شده: «بین برخی از خانواده ها در زمان قرنطینه، اختلافات و دعوا و مرافعه زیاد شده است، آیا در خانواده شما هم چنین مشكلی پیش آمده است؟»
بیشتر مردم ایران یعنی ۸۴ درصد آنها اظهار كرده اند در خانواده آنها، دعوا و مرافعه زیاد به سبب خانه ماندن پیش نیامده است، اما ۱۵.۸ درصد بیان كرده اند اختلافات و دعوا و مرافعه در خانواده آنها پیش آمده است. ۰.۲ درصد به این پرسش پاسخ ندادند.
این نظرسنجی نیز به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.1399/01/31
21:53:02
5.0 / 5
2886
تگهای خبر: ارزیابی , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است