سازمان جهانی بهداشت:

رفع محدودیت های تردد به معنای آخر كرونا نیست

رفع محدودیت های تردد به معنای آخر كرونا نیست

به گزارش دكتر میوه دبیركل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود رفع محدودیت های قرنطینه ای و اقدامات سختگیرانه برای مقابله با شیوع كروناویروس به معنای آخر بیماری همه گیر كووید-۱۹ نبوده و تنها آغاز مرحله بعدی است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، تئودور آدهانوم، دبیركل سازمان جهانی بهداشت در جلسه مجازی خود با وزیران بهداشت گروه ۲۰ از ژنو تصریح كرد كه در این مرحله مهم می باشد دولت ها مردم خویش را برای جلوگیری و واكنش نسبت به هرگونه تجدید فعالیت كروناویروس و شیوع مجدد آن آموزش داده و ضمن توانمندسازی، از آنها در این امر یاری بگیرند.
به قول وی، با عنایت به این كه چندین كشور عضو گروه ۲۰ هم اكنون آغاز به كاهش و رفع محدودیت های مقابله ای با شیوع كروناویروس كرده اند، این مهم می باشد كه این اقدامات به صورت مرحله ای صورت گیرد.
تئودور آدهانوم به وزرای بهداشت این كشورها اعلام نمود كه سازمان جهانی بهداشت عمیقاََ نگران این مورد است كه الان كروناویروس در حال شیوع با سرعت زیاد در كشورهایی است كه (همچون كشورهای آفریقایی) فاقد ظرفیت های كشورهای عضو گروه ۲۰ هستند.
وی تصریح كرد پشتیبانی فوری نه تنها برای پشتیبانی از كشورها برای پاسخگویی به شیوع بیماری كووید-۱۹، بلكه برای اطمینان از ادامه دیگر خدمات اساسی بهداشتی لازم است.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، دبیر كل سازمان جهانی بهداشت بیان داشت كه همه گیری بیماری كووید-۱۹ یك حقیقت ساده را به ما یادآوری كرده است: ما یك بشریت هستیم، همگی در یك سیاره زندگی می نماییم، امیدها و آرزوهای مشترك و در نهایت یك سرنوشت مشترك داریم.1399/02/01
13:51:02
5.0 / 5
2789
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است