معاون كل وزیر بهداشت:

به سبب ترس از كرونا، مراقبت های معمولی بهداشتی را به تعویق نیندازید

به سبب ترس از كرونا، مراقبت های معمولی بهداشتی را به تعویق نیندازید

به گزارش دكتر میوه خوزستان معاون كل وزیر بهداشت اظهار داشت: به هیچ عنوان شهروندان به سبب ترس از كرونا واكسیناسیون فرزندان، مراقبت های دوران حاملگی یا مراقبت های بیماران دارای بیماری های زمینه ای شامل دیابت و قندخون و فشار خون و از این قبیل را به تعویق نیندازند و حتما با رعایت موازین بهداشتی تمام این موارد را در زمان تعیین شده انجام دهند.ایرج حریرچی كه از روز گذشته، سوم اردیبهشت ماه به خوزستان سفر كرده است، در جلسه ستاد استانی مبارزه با كروناویروس درباب ارزیابی عملكرد دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: خوشبختانه در چند هفته اخیر در بیشتر استانها روند نزولی بیماری را شاهد بودیم كه نتیجه اقدامات مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی بوده است.

به گزارش دكتر میوه به نقل از وبدا خوزستان، معاون وزارت بهداشت اشاره كرد: پس از ۱۵ فروردین كه قسمتی از بازگشایی ها صورت گرفت، نگرانی هایی درباب كاهش فاصله گذاری و بازگشت بیماری وجود داشت، ولی هم اكنون استان خوزستان با عملكرد مطلوب توسط استانداری و كوشش های مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشكی اهواز از لحاظ جمعیت ۱۰۰۰ نفری جزو ۵ استان پایین كشور بوده است ولی متاسفانه در طول چند روز اخیر مشخصاً در طول یك هفته اخیر تعداد بستری ها در اهواز بالا رفته است.

وی افزود: طبق برآوردهای اولیه در مبتلاشدن به كرونا، كاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی سبب افزایش تعداد بیماران شده كه كمی نگران كننده است.

حریرچی اظهار نمود: در سال قبل روزانه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بار مراجعه مردم به سیستم بهداشتی درمانی در طور روز به صورت حضوری انجام شده است كه شامل مراجعه به پزشك و بهورز، مراقب سلامت، آزامایشگاه، رادیولوژی و... بوده است. متاسفانه به سبب شیوع ویروس كرونا ویروس و وجود بعضی از شایعات در جامعه، روند مراجعات بطور عادی بطور قابل توجهی كاهش یافته است. در بعضی موارد بیش از ۸۰ درصد و گاهی ۴۰ تا ۶۰ درصد كاهش موارد دیده شده است.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به وجود بیش از یك میلیون و ۳۰۰ مادر حامله در كشور سفارش كرد: به هیچ عنوان شهروندان به سبب ترس از كرونا واكسیناسیون فرزندان، مراقبت های دوران حاملگی یا مراقبت های بیماران دارای بیماری های زمینه ای شامل دیابت و قندخون و فشار خون و از این قبیل را به تعویق نیندازند و حتما با رعایت موازین بهداشتی تمام این موارد را در زمان تعیین شده انجام دهند.

معاون كل وزیر بهداشت افزود: باتوجه به اقدامات ایمنی گوناگون كه در بیمارستان های دولتی دانشگاهی و غیر دولتی انجام می شود، با آمادگی كامل در امتداد مراجعات معمولی البته به جز استثنائاتی در زمینه دندانپزشكی و جراحی های زیبایی، شهروندان این اطمینان را داشته باشند كه مراقبت های بهداشتی و حفاظتی در مقابله با كرونا انجام می شود، بدین جهت تمام مراجعات معمولی خودرا انجام دهند تا بتوان بیماری حاد تنفسی ناشی از ویروس كرونا را را ریشه كن كرد. مهمترین بیماری های كشور، بیماری های غیر واگیر همچون بیماری های قلبی عروقی مثل دیابت و سرطان هستند.

حریرچی افزود: بیش از اپیدمی كروناویروس، اپیدمی شایعات و اخبار نادرست و سفارش های نادرست را داریم كه سفارش می شود مردم با هوشیاری كامل به این شایعات توجه نكنند. این موارد مختص كشور ایران نیست و در كشورهای دیگر نیز وجود دارد. خواهش می كنم دراین زمینه روشنگری شود تا لطمه وارده به مردم به حداقل ممكن برسد.

منبع:

1399/02/04
13:34:03
5.0 / 5
3220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است