اتحادیه اروپا به دنبال دسترسی همگانی به واكسن كرونا

اتحادیه اروپا به دنبال دسترسی همگانی به واكسن كرونا

به گزارش دكتر میوه رئیس كمیسیون اتحادیه اروپا جمع آوری منابع مالی برای تهیه واكسن كرونا و قرار گرفتن آن در دسترس همه جهانیان را خواهان شده است.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا هم زمان درگیر ایجاد صندوقی برای کمک به اقتصادهای در حال ورشکستگی کشورهای عضو خود است.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه آینده (چهارم مه) با دیگر کشورهای جهان برای تهیه واکسن کرونا نشستی ویدیویی برگذار می کند.
این اتحادیه می خواهد هفت و نیم میلیارد یورو برای تلاش جمعی در جهت پیکار با کرونا جمع آوری کند. طرح تأمین مالی واکسن کرونا در همکاری با سایر کشورها از اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپاست.
به گزارش دویچه وله، وی در یک مصاحبه اختصاصی درباره این طرح اظهار داشت: ما باید در سطح جهانی برای تهیه واکسن کرونا تلاش نماییم. ما این کار را با همکاری مشترک شروع کردیم و حالا باید به فکر منابع مالی آن باشیم.
اورزولا فون درلاین می گوید: در صورت به ثمر رسیدن پژوهش ها باید بتوان این واکسن را به بهایی عادلانه و در حجمی بزرگ در اختیار تمامی مردم جهان قرار داد. برای این کار به منابع کلان مالی نیاز هست و هم اکنون باید روی جمع آوری آن کار کرد.
به گفته رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تأمین هفت و نیم میلیارد یورو برای این هدف تازه ابتدای کار است و در ادامه باید منابع بیشتری تهیه کرد.
فون درلاین می گوید: لیست نهادها و انجمن هایی که کمک مالی می کنند طولانی است همچون سازمان جهانی بهداشت، خیریه ملیندا ـ بیل گیتس و خیریه Welcome-Trust که مرکز آن در لندن است.
این طرح هم چنین از جانب بسیاری کشورهای جهان مورد حمایت قرار گرفته است.
طرح گردآوری منابع مالی برای تهیه واکسنی که بتواند در دسترس عموم قرار گیرد در حالی از جانب رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح می شود که این اتحادیه درگیر سخت ترین تنگناهای مالی و اقتصادی به خاطر رکود ناشی از اپیدمی کروناست.
اورزولا فون درلاین که از درستی طرح خود اطمینان دارد می گوید: جهانی شدن بیماری کرونا به ما نشان داد که ما نیازمند همکاریهای پزشکی و تبادل اطلاعات بسیار گسترده تر و موثرتری در جهان و در سطح کشورهای اتحادیه اروپا هستیم. در عین حال که ما دریافتیم چقدر مهم می باشد که سیستم درمانی کارآمدتری داشته باشیم.1399/02/13
23:45:56
5.0 / 5
2668
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است