زولبیا بامیه شیرین اما باعث تلخ كامی

زولبیا بامیه شیرین اما باعث تلخ كامی

به گزارش دكتر میوه مازندران یك متخصص طب ایرانی دانشكده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: به صورت مكرر زولبیا بامیه های خام داخل روغنی كه در دمای بسیار بالا بیشتر از دو ساعت در حال جوش است، ریخته می شود كه در این وضعیت، درصد ماده بسیار خطرناكی به نام پراكسید در روغن بالا رفته كه عامل مهمی در افزایش احتمال مبتلا شدن به بیماری ها همچون سرطان، بیماری های روماتیسمی، بیماری های پوستی، پیری زودرس و غیره خواهد بود.


دکتر مرتضی مجاهدی در مورد مصرف زولبیا بامیه های شیرین بامداد امروز در جع خبرنگاران اظهار نمود: خیلی از زولبیا بامیه های تولید شده یا روغن هایی که در آنها زولبیا بامیه تهیه می شود، چندین برابر میزان استاندارد پراکسید داشتند.
وی خاطرنشان کرد: میزان استاندارد پراکسید در اینگونه روغن ها باید حدود ۵ میلی اکیوالان در کیلوگرم باشد ولی گاها تا ۶۵ میلی اکی والان در کیلوگرم گزارش شده است.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: قنادی های اخلاق مدار، روغن حاصل از چندین بار استفاده را جهت مصارف صنعتی مانند تهیه صابون از چرخه تهیه شیرینی خارج می کنند.
دکتر مجاهدی اظهار داشت: اما مراکز سودجو که به دور از چشم مجموعه های نظارتی این روغن خطرناک را در تهیه انواع شیرینی ها استفاده می نمایند.1399/02/18
13:08:24
5.0 / 5
2592
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است