2346 مبتلا شدن و 64 فوتی جدید كرونا در كشور

2346 مبتلا شدن و 64 فوتی جدید كرونا در كشور

به گزارش دكتر میوه سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید كووید۱۹ در كشور طی ۲۴ ساعت گذشته اطلاع داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۲هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۰ درصد موارد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، موارد باعلایم خفیف، متوسط و سرپایی این بیماری بوده است، اظهار داشت: از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. بدین سان مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.
جهانپور همینطور اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.
به گفته جهانپور، ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به برقراری وضعیت ثبات نسبی در استان ها به جز استان خوزستان، همینطور اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.
وی بر ضرورت رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری تجمعات و سفرهای غیرضرور تصریح کرد.
منبع:

1399/03/01
12:30:50
5.0 / 5
2504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است