یك استاد اپیدمیولوژی توضیح داد؛

قرنطینه معكوس چیست

قرنطینه معكوس چیست

دكتر میوه: استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، در رابطه با قرنطینه معكوس در مقابله با پاندمی كووید 19، توضیحاتی ارائه داد.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، حمید سوری اظهار داشت: قرنطینه معکوس، راهکار اساسی برای کنترل و ریشه کنی پاندمی است، به شکلی که با تدابیر شدیدتر ورود و خروج شهرهای پاک و سالم را محافظت نماییم تا ویروس ریشه کن شود.
وی با تاکید بر اینکه مصون نگه داشتن مناطق سفید از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اشاره کرد: زمانی که قسمت اعظمی آلوده شدند تمکین مردم نسبت به انجام قرنطینه کم خواهد شد و در ادامه ممکنست دولت ها نیز توان اقتصادی کافی مقابله با این معضل و درگیری را نداشته باشند.
سوری با تاکید بر تمرکز «خودقرنطینگی»، اضافه کرد: باید گروه های لطمه پذیر و گروه هایی که هنوز مبتلا نشده اند را مشخص و از این گروه ها بیش از پیش مراقبت نماییم.
وی درباره جداسازی و یا فاصله گذاری هوشمند نیز توضیح داد: باید در این مدل موارد مثبت، افراد مشکوک به ابتلاء، مسیرهای رفت و آمد و تماس ها را رصد نماییم و در ادامه برای بیماریابی به سراغ این افراد برویم.
سوری، لزوم شناسایی کانون آلوده و بررسی تعامالات اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: باید بررسی شود در سطح جامعه وضعیت کرونا به چه صورت است بدین سبب تا ندانیم کانون های آلودگی کجا است و توزیع جغرافیایی آن از چه الگوی اپیدمیولوژی تبعیت می کند، عملاً نمی توانیم راهکار اساسی ارائه دهیم.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اشاره کرد: بطور کلی الگوهای مختلف و روش های متنوعی برای مقابه با پاندمی ها وجود دارد که باتوجه به شرایط جامعه و توان دولت ها می توان اولویت ها را بررسی و اجرا کرد.
سوری با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نرمال سازی کاذب شرایط، مهم ترین عامل موج جدید اپیدمی در تمامی کشوها است، اظهار داشت: متأسفانه مردم به عدد و رقم و آمار اشغال تخت ها توجهی ندارند و فقط معیار اندازه گیری را تجربیات و روزمرگی های خود در نظر می گیرند.


منبع:

1399/03/03
14:15:13
5.0 / 5
2549
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است