كرونا در جهان

كرونا در جهان

به گزارش دكتر میوه طبق جدید ترین آمارها، تعداد مبتلایان به بیماری كووید ۱۹ در جهان به بیشتر از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده و تابحال بیشتر از ۳۴۶ هزار نفر جان خویش را بر اثر مبتلا شدن به این بیماری از دست داده اند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، همه گیری بیماری کووید ۱۹ همچنان در بیشتر کشورهای جهان ادامه دارد و طبق تازه ترین آمارها پنج میلیون و ۵۰۰ هزار و ۶۹۴ نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده و ۳۴۶ هزار و ۷۲۶ نفر هم جان خویش را از دست داده اند. همینطور تابحال حدود دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۱ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود پیدا کرده اند.
ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با کروناویروس قرار دارد و کشورهای برزیل و روسیه به ترتیب در رتبه دوم و سوم به لحاظ بالا بودن تعداد مبتلایان به این بیماری جای گرفته اند.
هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ایتالیا گزارش شده است. همینطور نیویورک همچون شهرهایی در جهان است که بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، تابحال حدود ۲۰۰ هزار نفر در این شهر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و حدود ۲۱ هزار و ۲۱۶ تن هم فوت کرده اند.
خیلی از کشورها محدودیت های اعمال شده به منظور کنترل و مهار کروناویروس را تاحدودی برداشته و در نظر دارند طی هفته های آینده سفرهای داخلی و بین المللی را برقرار سازند.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۳۶ مبتلا، ۹۹ هزار و ۳۰۰ قربانی
۲. برزیل ۳۶۵ هزار و ۲۱۳ مبتلا، ۲۲ هزار و ۷۴۶ قربانی
۳. روسیه ۳۴۴ هزار و ۴۸۱ مبتلا، ۳۵۴۱ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۲ هزار و ۸۵۲ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۵۲ قربانی
۵. انگلیس ۲۵۹ هزار و ۵۵۹ مبتلا، ۳۶ هزار و ۷۹۳ قربانی
۶. ایتالیا ۲۲۹ هزار و ۸۵۸ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۸۵ قربانی
۷. فرانسه ۱۸۲ هزار و ۵۸۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۶۷ قربانی
۸. آلمان ۱۸۰ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۸۳۷۱ قربانی
۹. ترکیه ۱۵۶ هزار و ۸۲۷ مبتلا، ۴۳۴۰ قربانی
۱۰. هند ۱۳۸ هزار و ۹۱۷ مبتلا، ۴۰۲۴ قربانی1399/03/05
13:29:23
5.0 / 5
2584
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دانش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است