معاون كل وزارت بهداشت:

كرونا انگ نیست

كرونا انگ نیست

به گزارش دكتر میوه معاون كل وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه مبتلاشدن به كرونا، انگ اجتماعی یا تابو نیست، اظهار داشت: 80 تا 85 درصد مبتلایان این بیماری بدون هیچ اقدامی خوب می شوند و میزان بهبودی در موارد بستری نیز بسیار بالاست.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه برخی ابتلای خود به کرونا را پنهان می کنند، اشاره کرد: بیماری کرونا انگ یا تابو نیست. در بعضی استانها زمانی که کارشناسان بهداشت ما برای مراقبت به درب منازل مراجعه می کنند، افراد عنوان می کنند که "چرا آمده اید و آبروی ما را در همسایه ها می برید". این درحالیست که فرد مبتلا به کووید۱۹ کسی است که در یک اجتماع حرکت داشته و با سرفه یا عطسه و یا دست دادن به فرد مبتلا، خودش نیز مبتلا شده است. این انگ نیست و افراد مختلف که مبتلا می شوند قریب به اتفاق سلامت خودرا به دست می آورند.
وی اشاره کرد: ۸۰ تا ۸۵ درصد مبتلایان این بیماری بدون هیچ اقدامی خوب می شوند، میزان بهبودی در موارد بستری نیز بسیار بالاست و وقتی هم خوب می شوند و بیماری در بدن شان از بین رفت، به هیچ وجه عامل انتقال بیماری نخواهند بود. البته در زمان بیماری باید مراقبت شود.
حریرچی با اشاره به آموزش ۳۳۴هزار بسیجی و افراد داوطلب در حدود سه ماه گذشته در جهت انجام اقدامات مقابله با کرونا، اظهار داشت: همین طور یک میلیون و ۵۱۶هزار محل را مورد گندزدایی قرار دادیم و ۲میلیون و ۴۷۳ مورد بازرسی از اماکن عمومی و فروش مواد غذایی انجام شده است که حجم بزرگی از کار است. از مردم خواهش می کنم که در رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم به خودشان رحم کنند هم به پرسنلی که باید اقدامات مربوط به بازدیدها را انجام دهند.
معاون کل وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: تا کنون ۲۲۵هزار و ۱۶ واحد صنفی الزامات سلامت را رعایت نکرده اند و بنا بر این پلمب موقت شده اند. یک میلیون و ۶۹۷ واحد نیز رعایت کننده مناسب پروتکل های بهداشتی بوده اند.
منبع:

1399/03/06
14:12:42
5.0 / 5
2489
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است