معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

وضعیت تخلفات بهداشتی بعد از بازگشایی مشاغل

وضعیت تخلفات بهداشتی بعد از بازگشایی مشاغل

دكتر میوه: معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، در رابطه با روند نظارت بر رعایت پروتكل های بهداشتی اصناف بعد از بازگشایی های مشاغل و...، توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، محسن فرهادی، روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به ارائه گزارشی از روند برخورد با تخلفات بهداشتی اصناف پرداخت. معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با اشاره به روند بازگشایی مشاغل، اظهار داشت: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتری دنبال می شود. فرهادی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار واحد صنفی به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور پلمب شده اند، اضافه کرد: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف اصناف و مشاغل، با قوت ادامه دارد. ایشان سپس به موضوع تقسیم بندی شهرها برمبنای رنگ ها اشاره نمود و اظهار داشت: پیش بینی اپیدمیولوژیست های وزارت بهداشت این است که این روند، شهرها و مناطق سفید را بیشتر می کند. فرهادی با اشاره به روند رو به افزایش شهرهای سفید، اضافه کرد: با رفتن به نقاط قرمز خودمان را در مقابل بیماری قرار می دهیم و با رفتن به مناطق سفید آن منطقه را در خطر افزایش بیماری قرار می دهیم. این طور نیست که یک منطقه سفید یک دفعه قرمز شود. وضعیت شهرها و مناطق مختلف مدام بازبینی می شود. بازبینی وضعیت آنها به فاصله چهار روز تا یک هفته انجام و اعلام عمومی می شود.
وی افزود: طرح رنگ بندی شهرهای کشور تابحال موفق بوده و تابحال روند تغییرات به این شکل بوده است که شهرهای سفید رو به افزایش است نه اینکه شهرهای سفید، زرد یا قرمز بشوند. ضمن اینکه هنوز منطقه سبز و عاری از بیماری در هیچ جای کشور نداریم.
فرهادی به فعالیت رستوران ها از روز سه شنبه اشاره نمود و اظهار داشت: پذیرش مشتری دارای شرایط خاصی است که باید رعایت شود. بطوریکه فاصله میزها بین یک تا یک و نیم متر خواهد بود و گرفتن وجه نقد همچنان ممنوعست.
وی اضافه کرد: رعایت بهداشت پرسنل خیلی شدیدتر خواهد بود.
فرهادی افزود: سرو غذا برای مشتری ها باید با پوشش ظروف غذا باشد. نمک و فلفل و ادویه جات سر میزها باید یک بار مصرف باشد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، اظهار داشت: تالارهای پذیرایی همچنان تعطیل هستند اما می توانند غذای بیرون بر داشته باشند.
وی اضافه کرد: مراکز ماساژ، سونا و استخر خصوصاً در مراکز قرمز و پرخطر کماکان تعطیل خواهد بود. ضمن اینکه ورزش های پر برخورد نیز کماکان تعطیل خواهند بود.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درباره علت ممنوعیت بازگشایی استخرها، اظهار داشت: شنا کردن در استخر به تنهایی نگران کننده نیست چونکه ویروس از آب منتقل نمی گردد. حالا نگرانی ما در استفاده از مکان های مشترک مانند رختکن ها، دوش گرفتن و…، است که احتمال انتقال ویروس دراین زمینه وجود دارد.
وی اضافه کرد: فعالیت استخرها تنها در نقاط سفید منعی ندارد و در مناطق زرد نیز باید با تأیید مرکز بهداشت شهرستان بازگشایی صورت گیرد، اما بازگشایی استخرها در مناطق قرمز همچنان ممنوعست.
فرهادی در رابطه با زمان برگزاری مسابقات ورزشی، اظهار داشت: مسابقات ورزشی پس از شروع تمرینات و از ۳ یا ۴ هفته دیگر بدون تماشاگر برگزار می گردد.
وی افزود: قبل از حضور ورزشکار در محیط ورزشی نیز از او تست PCR گرفته می شود و در صورت مثبت بودن تست، فرد اجازه حضور نخواهد داشت. در صورتیکه تست PCR برای پنج بازیکن مثبت باشد، تیم اجازه بازی نخواهد داشت. این پروتکل ها مطابق با آن چیزی است که در تمام لیگ های جهانی اجرا می شود.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در مورد زمان بازگشایی سالن های سینما و تئاتر، اظهار داشت: هنوز دستور العملی برای بازگشایی این اماکن تصویب نشده است.

1399/03/06
23:49:30
5.0 / 5
2397
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است