تبعیض وزارت بهداشت علیه كادر درمان استانی با وضعیت قرمز؛

كادر درمان استان های سفید ۳ نوبت پاداش گرفته اند خوزستان یك دفعه

كادر درمان استان های سفید ۳ نوبت پاداش گرفته اند خوزستان یك دفعه

به گزارش دكتر میوه نماینده مردم اهواز در مجلس اظهار داشت: در صورتیكه كادر درمان برخی استانها با وضعیت سفید، سه نوبت پاداش گرفته اند، كادر درمان خوزستان كه وضعیت آن قرمز است تنها یك دفعه پاداش دریافت كرده اند.سید کریم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب جلسه شامگاه چهارشنبه مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس با معاون وزیر بهداشت داشت، اظهار نمود: زمانی که آمار ابتلاء به کرونا در استان خوزستان رو به افزایش رفت، درخواست نشست را با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان این استان داشتیم که چهار روز قبل با این درخواست موافقت شد ولی یک شب قبل برگزاری جلسه اعلام نمودند حال وزیر خوب نیست، کمی کسالت دارد و جلسه کنسل است.
وی اضافه کرد: همین طور استقرار ستاد کرونا کشور و مدیریت آن از طرف وزیر از دیگر درخواست های مجمع نمایندگان خوزستان بود.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: روز سه شنبه معاون وزیر اعلام نمود که معاون درمان وزارتخانه سفری به اهواز دارد و ما نیز متعاقباً درخواست برگزاری جلسه را با حضور مجمع نمایندگان داشتیم، هر چند که معاون درمان وزیر در جایگاهی نیست که ستاد ملی کرونا را مدیریت کند.
حسینی بیان کرد: معاون درمان وزیر بهداشت بازدیدی از بیمارستان های اهواز داشت و درخواست استقلال ستاد مرکزی کرونا و حضور حتمی وزیر را در شهرستان اهواز داشتیم.
وی افزود: این درخواست مجمع نمایندگان خوزستان با استدلال آمار بیشتر استان خوزستان نسبت به دیگر استان های کشور است.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تا زمان اعلام آمار تفکیکی استانها نیز خوزستان یک سوم آمار مبتلایان کشور را داشت و به همین دلیل در صحن علنی مجلس از طرف مجمع نمایندگان خوزستان به وزیر بهداشت تذکر کتبی و شفاهی دادیم.
حسینی افزود: بنا به اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در دو تا سه روز گذشته کاهش آمار مبتلایان در خوزستان ثبت نشده است و افزایش آمار هم نداشتیم ولی همان آمار روزانه در چند وقت اخیر هم بالاست.
وی تصریح کرد: در جلسه ای که با حضور مجمع نمایندگان خوزستان و معاونت درمان وزیر بهداشت برگزار شد، از وی تاکید کردیم تا توجه بیشتری به استان خوزستان داشته باشند.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این توجه باید شامل نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستانی شود چون نیروی انسانی فعلی خسته شده است و نیازمند نیروهای تازه نفس هستیم.
حسینی خبر داد: وزارت بهداشت طی چند روز اخیر در پاسخ به اعلام نیاز به تجهیزات بیمارستانی جدید خوزستان، ۱۵ دستگاه ونتیلاتور به این استان اختصاص دادند.
وی اضافه کرد: درباب دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان هایی که گرفتار مشکل بودند نیز تذکر لازم اعلام گردید تا هرچه سریع تر تعمیر این دستگاه ها صورت گیرد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: همین طور بمنظور جلوگیری از جابه جایی بیماران مبتلا به کرونا از بیمارستان به مراکز درمانی دیگر، برای تامین دستگاه سی تی اسکن بمنظور استقرار در بیمارستان رازی و سینا درخواست داده بودیم که در جلسه مجمع اعلام نمودند این دستگاه ها تهیه و در حال نصب هستند.
حسینی اشاره کرد: باتوجه به وضعیت فعلی استان بخش درمانی شهرستان های خوزستان هم به نیروهای متخصص نیاز دارند که مقرر شده در تقسیم بندی پزشکان متخصص که طی ماه آینده انجام می شود سهمیه خاصی به خوزستان اختصاص دهند.
وی انتقاد کرد: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که به دیگر استان های با وضعیت سفید در دو تا سه مرحله پاداش کادر درمانی پرداخت شده ولی در خوزستان این کار تنها یک دفعه انجام شده است؛ در جلسه خواهان پرداخت پاداش کادر درمان استان شدیم.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: همین طور درخواست هایی برای پرداخت هرچه سریع تر کارانه بخش درمان استان خوزستان ارائه شد.
حسینی در آخر اظهار داشت: اختصاص سهمیه ویژه برای استخدام نیروهای کادر درمانی و پشتیبانی برای استان خوزستان از دیگر درخواست های ارائه شده در نشست مجمع نمایندگان با معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.


منبع:

1399/03/30
11:57:50
5.0 / 5
2336
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است