انهدام باند جعل نسخه های پزشكی در پایتخت

انهدام باند جعل نسخه های پزشكی در پایتخت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند چهار نفره جعل نسخه های پزشكی آگاهی داد و اظهار داشت: متهمان با بهره گیری از نسخه های جعلی، داروهای كمیاب را تهیه و در بازار آزاد می فروختند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" در این زمینه اظهار نمود: اواخر فروردین ماه پرونده ای از طرف دادیار دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 6 تهران به دادخواهی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.
وی ادامه داد: مفاد پرونده حاکی از آن بود، عده ای با در دست داشتن نسخه پزشکی جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و تقاضای داروهای کمیاب که برای بیماران خاص است، کرده اند.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان محدودیت فروش داروی کمیاب و اینکه هر بیمار در دوره زمانی تعیین شده این دارو ها را استفاده می نماید، افزود: پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم قرار گرفت و مراقبت های ویژه شروع شد.
سرهنگ دستخال ابراز کرد: تردد افراد تحت کنترل در آمد تا اینکه کارآگاهان موفق شدند مرد جوانی را که برای خرید داروی کمیاب با در دست داشتن نسخه جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نموده بود شناسایی و دستگیر کنند.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: با دستگیری نخستین متهم پرونده دو تن از همدستانش که در بیرون از دانشگاه در حال پرسه زنی بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
این مقام انتظامی اشاره کرد: با انتقال متهمان به پایگاه سوم مشخص شد که هر سه متهم سابقه اعتیاد دارند و به ازای دریافت وجهی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و با تهیه داروی کمیاب با نسخه جعلی دارو را در اختیار سرکرده باند قرار می دادند.
وی اظهار داشت: متهمان اظهار داشتند سرکرده باند، فردی 39 ساله است که نسخه های جعلی راتهیه می کرده و در اختیار آنان قرار می داده است.
سرهنگ دستخال اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سرکرده باند در حوالی خیابان شریعتی شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و بعد از انتقال به پایگاه سوم به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار نمود با تهیه داروهای کمیاب با نسخه جعلی آنها را به قیمت آزاد در بازار به افراد عبوری می فروخت.
بر طبق گزارش سایت پلیس، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه ارزش ریالی اعمال مجرمانه متهم نیاز به بررسی جامعی دارد اشاره کرد: متهم اصلی پرونده با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد و سایر متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.1399/04/01
23:52:29
5.0 / 5
2629
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است